NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
III Niedziela Wielkiego Postu

| dodał:

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca i III Niedziela Wielkiego Postu. Z woli ks. Abp Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego i Jego zarządzenia dzisiejsza niedziela rozpoczyna w całej naszej Archidiecezji Nowennę Eucharystyczną z okazji przypadającej w tym roku 10-tej rocznicy Wydarzenia Eucharystycznego w naszej świątyni w Sokółce.

Dlatego dziś w pierwszą niedzielę marca po każdej Mszy św. odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie i po wieczornej Mszy św. w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu, Gorzkie Żale.

Dziś ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.

2. Intencje modlitewne dla Kółek Różańcowych na marzec:

Aby cały Kościół dostrzegł pilną potrzebę formacji do duchowego rozeznania na poziomie osobistym i wspólnotowym oraz o Boże błog. na przeżywanie Wielkiego Postu i zbliżające się Rekolekcje Wielkopostne.

3. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek Uroczystość św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej przeniesiona z dzisiejszej niedzieli na jutro. Msze św. będą odprawione według porządku dnia powszedniego. Dodatkowo zostanie odprawiona Msza św. o godz. 10.00.

b) w czwartek Międzynarodowy Dzień Kobiet. Złóżmy w tym dniu wszystkim kobietom dar naszej modlitwy i życzliwości. Do wspólnej modlitwy w intencji kobiet zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne i wieczorną Mszę św.

c) w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby remontowe wnętrza naszego kościoła, a swoje imieniny będzie obchodził ks. kan. Konstanty o którym pamiętajmy w modlitwie.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie z rodzicami dzieci klas III ze Szkół Podstawowych naszej parafii poświęcone przygotowaniu tych dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.

4. Przeżywając Wielki Post pamiętamy o naszych chorych i cierpiących pozostających w domach. Dla nich pragniemy zorganizować Spowiedź i Komunię Świętą Wielkanocną w sobotę (24 marca) od godz. 12.00. Osoby do Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej po domach, prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej, podając dokładny adres zamieszkania chorego.

5. Przypominamy, że w czasie Wielkiego Postu w zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

„Bóg zapłać” Kółkom Różańcowym i osobom indywidualnym, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na kościół i na kwiaty do Grobu Pańskiego.

„Bóg zapłać” rodzinie Wysockich, która z racji pogrzebu śp. Małgorzaty Wysockiej w miejsce wieńców i kwiatów złożyła ofiarę na remont kościoła. Msza św. za śp. Małgorzatę Wysocką zostanie odprawiona we wtorek 6 marca o godz. 6.30.

6. W związku z przypadającymi w tym roku obchodami 100-nej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, Archidiecezja Białostocka pragnie wspólnie z całym kościołem w Polsce zanosić dziękczynienie za dar wolności i wypraszać Boże błog. na przyszłe lata. Dlatego w okresie od 4 marca do 11 listopada w każdą niedzielę po wszystkich Mszach św. będzie odmawiana „Modlitwa ks. Piotra Skargi za Ojczyznę”.