NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
II Niedziela Wielkiego Postu

| dodał:

1. Przeżywamy II-gą Niedziela Wielkiego Postu niedzielę solidarności z misjonarzami, zwaną Niedzielą „Ad Gentes”. Z tej racji odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na misje.

2. W tym tygodniu:

a )w czwartek pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne zakończony Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30.

W czwartek też przypada Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych ? Niezłomnych. W ich intencji będziemy się modlić w czwartek w czasie Nieszporów Eucharystycznych i podczas Mszy św. wieczornej. Po wieczornej Mszy św. V-ty Marsz Pamięci o ofiarach reżimu komunistycznego z kościoła ulicą Ściegiennego pod dawny budynek Powiatowej Komendy Milicji na ul. Dąbrowskiego.

W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas 7-ych SP i II-ich Gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

b) w piątek pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00. Po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas III-ich Gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

c) w sobotę pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00. Po wieczornej Mszy św. i Drodze Krzyżowej dla młodzieży adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim.

d) w przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie i wieczornej Mszy św. w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu Gorzkie Żale. Taca będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.

Z racji III Niedzieli Wielkiego Postu, Uroczystość św. Kazimierza została przeniesiona na poniedziałek 5 marca.

3. „Bóg zapłać” ofiarodawcom za ofiary złożone na potrzeby remontowe naszego kościoła w ubiegłym tygodniu.