NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
I Niedziela Wielkiego Postu

| dodał:

1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na AWSD w Białymstoku.

O godz. 15.30 dziś w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Zielonym Osiedlu w Sokółce rozpoczęcie Kursu Przedmałżeńskiego.

2. W tym tygodniu:

a) w czwartek Święto Katedry św. Piotra Apostoła, dzień modlitwy w intencji Ojca św. Franciszka i przypomnienie naszej jedności ze Stolicą Apostolską. O godz. 16.30 Nieszpory Eucharystyczne.

b) w piątek 23 lutego w naszej Archidiecezji dzień modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie jako odpowiedź na apel Ojca św. Franciszka. Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę.

c) w przyszłą niedzielę II Niedziela Wielkiego Postu będzie przeżywana jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarnosci z Misjonarzami tzw. Niedziela „Ad Gentes”. Z tej racji w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na misje.

3. Ofiarodawcom, którzy w ubiegłym tygodniu i w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na remont wnętrza kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Na tace w ubiegłą niedzielę złożono ofiarę w kwocie 10.227 zł.

„Bóg zapłać” rodzinie, która z racji pogrzebu śp. Czesławy Bałdowskiej w miejsce wieńców i kwiatów złożyła ofiarę na remont kościoła. Msza św. za śp. Czesławę Bałdowską zostanie odprawiona w sobotę 24 lutego o godz. 7.00.

4. We środę 7 lutego zakończyliśmy kolędę. Odwiedziliśmy 3.152 rodziny. Naszą parafię zamieszkuje 8.781 osób. Na potrzeby kościoła zebraliśmy 179.450 zł. Za wszelkie dobro wyświadczone kapłanom i parafii podczas kolędy składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Podczas kolędy towarzyszyła nam atmosfera wiary, życzliwości i troski o Kościół, Ojczyznę oraz nasze sprawy lokalne. Mimo zmieniających się czasów i władz lokalnych oraz krajowych problemy życiowe w naszej wspólnocie pozostają te same, czasami nabierają na sile, co wcale nie ułatwia życia.

Niepokoi nas fakt skłócenia środowiska sokólskiego. Odbija się to na realizacji planów gospodarczych i budowaniu wspólnoty parafialnej. Wiele rodzin jest zatroskanych o przywrócenie Szkoły Podstawowej nr 4 im. św. Jana Pawła II i powrót jej patrona. Problemem jest także brak miejsc pracy dla młodych ludzi. Istnieje problem uzależnień od narkotyków, Internetu i alkoholu. Istnieją problemy rodzinne i małżeńskie. Niedokończone jest jeszcze uporządkowanie cmentarza grzebalnego, które ma związek z budową drogi Dąbrowa ? Sokółka z rondem na ul. Mariańskiej i Witosa, bowiem działka pod nasz cmentarz przylega do ul. Witosa i Mariańskiej.

Trzeba te problemy z Bożą pomocą pokonywać i uzdrawiać to nasze życie parafialne i społeczne mocą Chrystusa w szczególny sposób obecnego z nami w Eucharystii oraz Jego Ewangelią.

Dziękujemy jeszcze raz Bogu i Wam siostry i bracia za tegoroczne kolędowanie i za wszelkie dobro, które stało się udziałem nas wszystkich, dzięki któremu będziemy mogli dalej prowadzić prace remontowe i konserwatorskie przy naszym kościele i dzięki modlitwie i łasce Bożej zmieniać się na lepsze i uświęcać.

Niech Bóg wszystkim błogosławi.