NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
VI Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dziś Światowy Dzień Chorego ? dzień modlitwy za ludzi chorych i pracowników Służby Zdrowia.

Z okazji Światowego Dnia Chorego dziś w kaplicy sokólskiego szpitala o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych i całej Służby Zdrowia w Sokółce, połączona z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Do wspólnej modlitwy w tej intencji serdecznie zapraszamy w imieniu ks. kapelana.

Podczas Mszy św. o godz. 13.00 w dzisiejszą niedzielę przyjęcie nowych ministrantów do Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. Nowych ministrantów otoczmy modlitwą.

Dziś też przypada 78 rocznica pierwszej deportacji sokółczan na Sybir. Dlatego o godz. 13.00 zostanie także odprawiona Msza św. w intencji Sybiraków i ich rodzin. Po Mszy św. na placu przykościelnym inscenizacja jednej z akcji wyprowadzania rodzin z domów przez NKWD.

Dziś ofiary składane na tacę będą przeznaczone na remont kościoła. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. W tym tygodniu: w dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwość egzaminem z wolności”. Osobistą abstynencją, modlitwą o trzeźwość, dobrowolnym wyrzeczeniem włączmy się w przezywanie tego tygodnia. W sposób szczególny o trzeźwość narodu będziemy się modlić na nabożeństwach i Mszach św. wieczornych na które wszystkich serdecznie zapraszamy.

a) w środę 14 lutego  Popielec i rozpoczęcie Wielkiego Postu  czasu rozważania Męki Pańskiej, doświadczania Bożego Miłosierdzia i naszej wewnętrznej odnowy.

Msze św. na Popielec będą odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00 (dla dzieci) i 17.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie popiołu i posypanie głów popiołem na znak naszej pokuty i poprawy.

We Środę Popielcową obowiązuje ścisły post.

Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają dni modlitwy o ducha pokuty. Pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu będą Nabożeństwa Wielkopostne oraz Rekolekcje Parafialne.

Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale będą odprawiane według następującego porządku:

DROGA KRZYŻOWA:

dorośli ? w każdy piątek po wieczornej Mszy św.

młodzież ? w każdą sobotę po wieczornej Mszy św.

dzieci ? w każdy piątek o godz. 16.15

GORZKIE ŻALE:

dorośli ? w każdą niedzielę po sumie i wieczornej Mszy św.

dorośli i dzieci ? w każdą środę o godz. 16.30

Przez okres Wielkiego Postu Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy będzie odprawiana we środy po wieczornej Mszy św.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. Zachęcamy do odprawiania Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali we wsiach i w rodzinach.

Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w tygodniu od V Niedzieli Wielkiego Postu do Niedzieli Palmowej.

Za udział w Nabożeństwach Wielkopostnych i Rekolekcjach można uzyskać odpust zupełny.

b )w czwartek  wspomnienie bł. ks. Michała Sopoćko ? Apostoła Miłosierdzia Bożego. Uroczysta Msza św. ku czci bł. ks. Michała Sopoćko będzie sprawowana w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku we czwartek o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. Abp Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego, z udziałem naszych księży Abp Seniorów, ks. bp Henryka Ciereszko oraz kapłanów, alumnów, sióstr zakonnych i czcicieli Miłosierdzia Bożego.

c) w piątek dzień modlitwy za Ojczyznę. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 17.00. Po Mszy św. Droga Krzyżowa. Do wspólnej modlitwy za Ojczyznę wszystkich serdecznie zapraszamy.

d) w przyszłą niedzielę I Niedziela Wielkiego Postu rozpoczęcie Kursu Przedmałżeńskiego w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sokółce na Zielonym Osiedlu o godz. 15.30. Zapisy na Kurs Przedmałżeński w dniu rozpoczęcia kursu.

Zgodnie z zapowiedzią ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę na AWSD w Białymstoku.

3.W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy kolędę. Refleksjami z kolędy podzielimy się w przyszłą niedzielę.