NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Z okazji 100-tnej rocznicy powstania Rycerstwa Niepokalanej gościmy dziś w naszej wspólnocie o. Franciszkanina z Niepokalanowa, który przybliży nam ideę Rycerstwa Niepokalanej i wprowadzi nas w przeżywanie tej wielkiej rocznicy łączącej się z 100-tną rocznicą Odzyskania Niepodległości.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek wspomnienie bł. Bolesławy Marii Lament, Dziewicy, założycielki sióstr Misjonarek św. Rodziny.

b) w środę wspomnienie św. Jana Bosko, Kapłana.

c) w czwartek pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne zakończony Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30.

Po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas 7-ych SP i II-ich Gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

d) w piątek pierwszy piątek miesiąca, Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Boskiej Gromnicznej, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dzień szczególnej modlitwy w intencji sióstr zakonnych i zakonników oraz 39 rocznica prekonizacji, to znaczy mianowania przez Stolicę Apostolską Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Biskupem Białostockim.

Z tej racji w piątek Mszę św. o godz. 17.00 odprawi u nas Ks. Abp Edward Ozorowski. Będzie się modlił w intencji sióstr zakonnych pracujących w naszej parafii i w intencji własnej.

Tego dnia Msze św. będą odprawiane w naszym kościele według porządku niedzielnego. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 13.00.

Podczas każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Gromnice można nabywać w zakrystii.

Taca ze Święta Matki Bożej Gromnicznej będzie przeznaczona na zakony klauzurowe.

Tradycyjnie na Gromniczną pożegnanie żłóbka. Żłóbek i dekoracje świąteczne kościoła rozbieramy w sobotę po porannych Mszach Świętych. Do pomocy prosimy służbę kościelną i Bractwo św. Antoniego.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 6.00 i 17.00.

W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas III-ich Gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

e) w sobotę pierwsza sobota miesiąca oraz wspomnienie św. Błażeja, Biskupa i Męczennika patrona cierpiących na choroby gardła i dróg oddechowych. Poświęcenie świec ku czci św. Błażeja i błogosławieństwo św. Błażeja po każdej Mszy św.

Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele zakończona Apelem Jasnogórskim.

f) w przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna w kościele.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Fundusz Remontowo-Budowlany Archidiecezji Białostockiej.

3. Dzisiaj przed wieczorną Mszą św. nawiedzi nas Zimowy Rajd Konny Szlakiem Powstań Narodowych w 100-tną rocznice Odzyskania Niepodległości. W programie Rajdu Konnego o godz. 17.00 Msza św. w naszym kościele. Po Mszy św. ok. godz. 18.00 widowisko plenerowe na placu przykościelnym przy pomniku Sybiraków przygotowane przez Ułanów Krechowieckich. Parafian i mieszkańców Sokółki zapraszamy na to religijno-patriotyczne spotkanie do naszego sanktuarium.

4. Za dar kolędowego spotkania w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

5. Porządek kolędy w tym tygodniu:

29.01. (Poniedziałek) ul. Osiedle Centrum 4, 8, Ściegiennego 22, Ściegiennego domy jednorodzinne

30.01. (Wtorek) ul. Piłsudskiego domy, Ściegiennego 18, Plac Kościuszki, Barlickiego, Kilińskiego, Wróblewskiego, Sikorskiego domy jednorodzinne

31.01. (Środa) ul. Sikorskiego 6, 8, 10, 12, 14, 25

3.02. (Sobota) ul. Sikorskiego 16, 18, Piłsudskiego 9, 9A, 11

Początek kolędy od godz. 16.00, a w sobotę od godz. 9.00. Prosimy o przybycie po księży na kolędę i odwiezienie z kolędy.