NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
II Niedziela Zwykła

| dodał:

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Międzynarodowy Dzień Migranta i Uchodźcy połączony z modlitwą za migrantów i uchodźców.

Ofiary składane na tacę w dzisiejszą niedzielę są przeznaczone na potrzeby remontowe naszego kościoła.

2. W tym tygodniu:

a )we wtorek o godz. 17.00 Msza św. za Ojczyznę. Do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny wszystkich serdecznie zapraszamy.

b) w środę wspomnienie św. Antoniego Opata, oraz 21-szy Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce. Celem tego dnia jest kształtowanie u wiernych świadomości wzajemnej więzi chrześcijan i żydów.

c) w czwartek rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się 25 stycznia w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Hasło tego Tygodnia: „Prawica Twoja wsławiła się mocą”.

Do wspólnej modlitwy o jedność chrześcijan zapraszamy do naszego kościoła braci prawosławnych, katolików i innych wyznań na wieczorną Mszę św. o godz. 17.00. Polecamy także indywidualną i rodzinną modlitwę w tej intencji. O godz. 16.30 Nieszpory Eucharystyczne.

d) w piątek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, Biskupa oraz dzień imienin Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Henryka Ciereszki, o którym pamiętajmy w naszych modlitwach wypraszając dla Niego obfitość Bożych łask w biskupim posługiwaniu.

3. W związku ze zbliżającym się Świętem Matki Bożej Gromnicznej w zakrystii można nabywać świece gromnice.

4. „Bóg zapłać” rodzinom: Długozima i Romanowicz, którzy z racji pogrzebu śp. Donaty Długozima i śp. Reginy Romanowicz zamiast wieńców i kwiatów pogrzebowych złożyli ofiarę na remont kościoła. Msza św. w intencji śp. Donaty Długozima zostanie odprawiona w poniedziałek 15 stycznia o godz. 6.30, a Msza św. w intencji śp. Reginy Romanowicz zostanie odprawiona w poniedziałek 22 stycznia o godz. 6.30.

5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za życzliwość, gościnność i wszelkie dobro wyświadczone Kościołowi i kapłanom podczas kolędy w ubiegłym tygodniu.

6. Porządek Kolędy w tym tygodniu:

15.01. (Poniedziałek) ul. Wyszyńskiego 3, Kołłątaja (domy), Kołłątaja 38, 40, 42

16.01. (Wtorek) ul. Grodzieńska 28, Kołłątaja 2, 4, 17, 19, 23

17.01. (Środa) ul. Grodzieńska 22, 24, 26, 30

18.01. (Czwartek) ul. Lelewela, 1 Maja, Wojska Polskiego 6, 7, Monte Cassino, Wojska Polskiego (domy), Ściegiennego 20

19.01. (Piątek) ul. Białostocka, Miejska, Krótka, Pocztowa 2, 3

20.01. (Sobota) Kraśniany, Karcze, Malawicze Górne i Dolne

Początek kolędy w dni powszednie od godz. 16.00, a w sobotę od godz. 9.00. Prosimy o przybycie po księży na kolędę i odwiezienie z kolędy.