NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Święto św. Rodziny

| dodał:

1. Dziś Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, Sylwester i Zakończenie Roku Kalendarzowego 2017. Nabożeństwo dziękczynne za łaski minionego roku i przebłagalne za popełnione grzechy po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00.

Dziś na Sylwestra o północy ? Msza św. rozpoczynająca Nowy Rok 2018. Z Bogiem i Maryją pragniemy rozpocząć ten Nowy Rok. Dlatego serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św. o północy młodzież i dorosłych.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek  1 stycznia 2018  Nowy Rok  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, wspomnienie nadania Najświętszego Imienia Jezus oraz dzień modlitwy o pokój.

Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.00 rano.

Jutro za udział w publicznym odmówieniu lub odśpiewaniu hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” na Nowy Rok można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

b) we wtorek  wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła.

c) w czwartek  pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne zakończony Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30.

W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas 7-ych SP i II-ich Gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

d) w piątek  pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00.

Po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas III-ich Gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

e) w sobotę pierwsza sobota miesiąca, Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Święto Trzech Króli oraz Misyjny Dzień Dzieci. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy. Poświęconą kredą wypisujemy pierwsze litery imion Trzech Mędrów na drzwiach naszych domów na znak naszego publicznego przyznania się do Chrystusa.

Msza św. o godz. 10.00 na Trzech Króli zostanie odprawiona w intencji Sybiraków i ich rodzin. Po tej Mszy św. opłatek Sybiraków na nowej plebanii. Taca z Trzech Króli zostanie przeznaczona na Misje.

W tym roku w Święto Trzech Króli po raz trzeci w Sokółce, ulicami miasta wyruszy Orszak Trzech Króli. Jest to przedsięwzięcie przygotowane przez Sokólski Ośrodek Kultury pod patronatem Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej oraz przy współpracy z parafiami sokólskimi i sokólskimi szkołami.

Ideą przewodnią scenariusza Orszaku Trzech Króli jest edukacyjne przedstawienie Prawdy o Objawieniu Pańskim w formie jasełek wiernych przekazowi ewangelicznemu. Orszak Trzech Króli jest przedstawieniem ulicznym, podczas którego na każdej stacji odgrywana jest scena opowiadająca o narodzeniu Chrystusa, po których Orszak idzie ulicami śpiewając kolędy.

Orszak wyruszy w Święto Trzech Króli o godz. 13.15 sprzed kina „Sokół” i przejdzie ulicami: Piłsudskiego, Wróblewskiego, Mickiewicza do kościoła św. Antoniego zatrzymując się na Placu przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego oraz na parkingu kościelnym w celu przedstawienia scen opowiadających o Narodzinach Jezusa. Będą one przygotowane przez uczniów sokólskich szkół gimnazjalnych i średnich.

Finałem Orszaku będzie Msza św. o godz. 14.00 w naszym kościele św. Antoniego. Każdy uczestnik Orszaku otrzyma koronę, śpiewnik oraz naklejkę.

Zachęcamy też dzieci, aby wzięły udział w Orszaku w przebraniach aniołków i pastuszków wraz z rodzicami. Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli wszystkich mieszkańców Sokółki i okolic oraz gości.

Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 7.00 i 17.00.

f) w przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca,Święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. W tym dniu dziękujemy Bogu za łaskę własnego chrztu i przypominamy obowiązki wynikające z przyjęcia tego Sakramentu.

Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna w kościele. Po sumie i procesji opłatek z Bractwem św. Antoniego w sali na starej plebanii.

Podczas Mszy św. o godz. 17.00 w przyszłą niedzielę wystąpi chór akademicki z Białegostoku pod dyrekcją Pana prof. Edwarda Kulikowskiego. Po Mszy św. ten chór wykona koncert kolęd, na który wszystkich serdecznie zapraszamy. Ten śpiew będzie także adoracją Pana Jezusa w żłóbku.

3. W związku ze zbliżającym się Świętem Matki Bożej Gromnicznej w zakrystii można będzie nabywać świece gromnice.

4. Zakończył się rok 2017. W tym roku:

ochrzciliśmy ? 139 dzieci,

pogrzebaliśmy ? 121 osoby,

pobłogosławiliśmy ? 51 małżeństw,

wydaliśmy ? ponad 300 000 Komunii Świętych.

5. „Bóg zapłać” Rodzinom: Wołonciej i Żukiewicz, którzy z racji pogrzebu Czesławy Wołonciej i Romualdy Żukiewicz zamiast wieńców i kwiatów pogrzebowych złożyli ofiarę na remont kościoła. Msza św. w intencji Czesławy Wołonciej zostanie odprawiona we wtorek o godz. 6.30, a Msza św. w intencji Romualdy Żukiewicz zostanie odprawiona we czwartek o godz. 6.30.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za życzliwość, gościnność i złożone ofiary podczas kolędy w ubiegłym tygodniu.

7. Kolęda w tym tygodniu:

2.01.2018 (Wtorek):ul. Broniewskiego 5, 5A, Buchwałowo, Kresowa, Kresowa ? Hotel, Lewoniewskich,

3.01.2018 (Środa): ul. Skarżyńskiego, Żwirki i Wigury, Dywizjonu 303, Głowackiego, Wesoła, Słoneczna, Ciepła, Fabryczna.

Początek kolędy od godz. 16.00. Prosimy o przybycie po księży na kolędę i odwiezienie z kolędy.

Od dzisiaj plan całej kolędy jest dostępny na stronie parafialnej i w gablotach przy kościele.