NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Wigilia

| dodał:

1.Dziś IV-ta Niedziela Adwentu i Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. do południa będą odprawione jak w każdą niedzielę. Z racji Wigilii wieczorna Msza św. będzie odprawiona o godz. 15.00, a nie jak zawsze o godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 15.00 dzielenie się opłatkiem z wiernymi w kościele.

Wigilię przeżyjmy w duchu wiary i w duchu naszej polskiej, katolickiej tradycji, wypełniając rodzinne spotkanie przy wigilijnym stole wspólną modlitwą, czytaniem Pisma Świętego i dzieleniem się opłatkiem. W Wigilię tradycyjnie zachowujemy post.

Dziś o północy Pasterka, na którą zapraszamy całą naszą wspólnotę parafialną. Za przykładem betlejemskich pasterzy z wiarą i miłością w sercu przyjdźmy do swego kościoła na spotkanie z Chrystusem. Przyjmijmy Go do naszych serc w Komunii Świętej i radujmy się Jego obecnością. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia naszej Archidiecezji. Pasterkę poprzedzi śpiew kolęd od godz. 23.30. Zapraszamy do śpiewu kolęd.

2.Jutro w poniedziałek Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. będą odprawione o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 17.00. Z racji Pasterki nie będzie Mszy św. o godz. 6.00 i 7.00.

3.We wtorek Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia ? Święto św. Szczepana, Męczennika. Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego. Po sumie poświęcenie owsa. Taca będzie przeznaczona na KUL i Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku.

4.W tym tygodniu:

Przeżywamy Oktawę Bożego Narodzenia, czyli święte dni i święte wieczory. W tych dniach Oktawy Bożego Narodzenia zachęcamy do udziału we Mszach św. i do śpiewania kolęd w rodzinnym gronie.

a)we środę ? Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. o godz. 7.00 i 17.00 poświęcenie wina ku czci św. Jana Apostoła.

b)w czwartek ? Święto Świętych Młodzianków, Męczenników ? dzień dziękczynienia za dar życia oraz przebłagania za zabójstwa dzieci nienarodzonych.

c)w przyszłą niedzielę ? Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Sylwester i Zakończenie Roku Kalendarzowego 2017. Nabożeństwo dziękczynne za łaski minionego roku i przebłagalne za popełnione grzechy po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00.

O północy na Sylwestra ? Msza św. rozpoczynająca Nowy Rok 2018. Z Maryją i Jezusem pragniemy rozpocząć ten Nowy Rok. Dlatego serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św. o północy młodzież i dorosłych.

d)w poniedziałek ? 1 stycznia 2018 ? Nowy Rok ? Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, wspomnienie nadania Najświętszego Imienia Jezus oraz dzień modlitwy o pokój.

Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.00 rano.

5.W czwartek 28 grudnia rozpoczniemy kolędę ? czyli odwiedziny duszpasterskie. Niech to będzie czas spotkania rodziny ze swoim kapłanem na wspólnej modlitwie i rozmowie ubogaconej Bożym Błogosławieństwem.

Na kolędę w mieszkaniu przygotowujemy stół przykryty białym obrusem, na nim krzyż, dwie świece, woda święcona, kropidło, Pismo Święte. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty do religii.

Przy kolędzie wierni tradycyjnie składają ofiary na potrzeby kościoła, dzięki którym utrzymuje się kościół, prowadzi inwestycje oraz organizuje liturgię.

Dzięki waszym ofiarom prowadzimy remont-konserwację wnętrza kościoła, którego kosztorys opiewa na sumę 1.320.774 zł. Za prowadzone prace konserwatorskie w kościele zapłaciliśmy już 714.650 zł. Za prace remontowe prowadzone na starej plebanii murowanej w tym roku wydaliśmy 75.000 zł.

Oprócz tych wydatków mamy stałe wydatki związane z wywozem śmieci z cmentarza grzebalnego, ogrzewaniem, wodą, elektrycznością, organizacją życia duszpasterskiego i liturgicznego. Łatwo nie jest. W tym roku pragniemy zakończyć prace konserwatorskie we wnętrzu kościoła i to będzie główny nasz wysiłek oraz przeprowadzić konserwację głównego ołtarza w kościele.

Przygotowujemy się też do budowy ołtarza polowego. W dalszych planach jest także budowa Domu Pielgrzyma. Wszystkiego na raz nie zrobimy. W miarę pozyskiwania środków finansowych będziemy kontynuować zaplanowane prace. Będziemy kontynuować porządkowanie cmentarza grzebalnego i odnowić pomnik ks. Kulikowskiego na cmentarzu grzebalnym.

Te nasze plany i zamiary polecamy Waszym modlitwom i Waszemu wsparciu finansowemu licząc na zrozumienie.

Wiedząc, że dla wielu żyje się trudno, zwyczajem lat ubiegłych nie wyznaczamy wysokości składek na kościół. Składamy taką ofiarę, na jaką stać rodzinę. Składając ofiarę na kościół przy Kolędzie, należy ją określić, by kapłan wpisał jej wartość do kartoteki parafialnej. Za wszelkie ofiary złożone na kościół przy Kolędzie już dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

6.Kolęda w tym tygodniu:

?28.12. (czwartek) ? ul. Broniewskiego blok 18, 20, 24, 26, 28, 30, 32.

?29.12. (piątek) ? ul. Broniewskiego blok 5B, 5C, 7, 9, 10, 12, 14, 16, 22.

?30.12. (sobota) ? Bogusze.

Początek kolędy od godz. 16.00. W sobotę od godz. 9.00. Prosimy o przybycie po księży na kolędę i odwiezienie z kolędy.

Od przyszłej niedzieli plan całej kolędy będzie dostępny na stronie parafialnej i w gablotach przy kościele.