NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
III Niedziela Adwentu

| dodał:

1. Dziś III Niedziela Adwentu, oraz Dzień Modlitwy za Kościół Katolicki na Wschodzie. Z tej racji przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła Katolickiego na Wschodzie. Dzisiejsza niedziela ma też charakter radosny. Po Mszy św. o godz. 11.30 i 17.00 błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

2. W tym tygodniu:

a) w środę, piątek i sobotę przypadają dni modlitw o życie chrześcijańskie w rodzinach.

b) w sobotę Adwentowa Spowiedź i Komunia Święta Chorych po domach. Tę posługę sakramentalną rozpoczniemy od godz. 12.00. Dziś ostatni dzień zgłaszania chorych do Adwentowej Spowiedzi i Komunii Świętej Chorych po domach.

c) w czwartek, piątek, sobotę Rekolekcje Adwentowe w naszej wspólnocie ? czas naszego duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje poprowadzi Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz ? Metropolita Mińsko-Mohylewski.

Porządek Rekolekcji Adwentowych:

w czwartek i piątek ? Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00 (dla dzieci) i 17.00. W piątek o godz. 17.00 ? Roraty dla młodzieży. Młodzież zapraszamy na rekolekcje w piątek i sobotę na godz. 17.00.

w sobotę ? Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 17.00 (roraty dla dzieci) i zakończenie Rekolekcji Adwentowych. Dzieci na roraty przynoszą lampiony.

Bardzo prosimy o wzięcie udziału w Rekolekcjach, a spowiedzi nie odkładać na Wigilię lub Święta. Księża będą spowiadać w czasie rekolekcji na wszystkich Mszach świętych.

d) w czwartek  po wieczornej Mszy św. wspólny opłatek dla wszystkich grup parafialnych w Sali Pielgrzyma lub w kościele w zależności od ilości osób z udziałem ks. abp Tadeusza Kondrusiewicza.

Z racji na Rekolekcje w czwartek nie będzie Nieszporów Eucharystycznych.

e) w przyszłą niedzielę IV-ta Niedziela Adwentu i Wigilia. Msze św. do południa będą odprawione jak w każdą niedzielę. Z racji Wigilii wieczorna Msza św. będzie odprawiona o godz. 15.00, a nie jak zawsze o godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 15.00 dzielenie się opłatkiem z wiernymi w kościele.

Wigilię przeżyjmy w duchu wiary i w duchu naszej polskiej, katolickiej tradycji, wypełniając rodzinne spotkanie przy wigilijnym stole wspólną modlitwą, czytaniem Pisma Świętego i dzieleniem się opłatkiem. W Wigilię tradycyjnie zachowujemy post.

f) Z niedzieli na poniedziałek o północy Pasterka, na którą zapraszamy całą naszą wspólnotę parafialną. Za przykładem betlejemskich pasterzy z wiarą i miłością w sercu przyjdźmy do swego kościoła na spotkanie z Chrystusem. Przyjmijmy Go do naszych serc w Komunii Świętej i radujmy się Jego obecnością. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia naszej Archidiecezji. Pasterkę poprzedzi śpiew kolęd od godz. 23.30. Zapraszamy do śpiewu kolęd.

Informujemy, że uczestnictwo we Mszy św. na Pasterce nie zastąpi uczestnictwa we Mszy św. w IV-tą Niedzielę Adwentu na Wigilię. Pasterka rozpoczyna Pierwszy Dzień Bożego Narodzenia.

3. Jeszcze są świece Caritas na stół wigilijny. Nabyć je można w zakrystii.

4. Na stoliku w nawie głównej są wyłożone czasopisma katolickie. Zachęcamy do nabywania.

5. Ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na potrzeby remontowe i porządkowe naszego kościoła w ubiegłą niedzielę i w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Na tacę zebraliśmy 11.871 zł.

6. W czwartek 28 grudnia rozpoczniemy kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie o czym poinformujemy w przyszłą niedzielę

7. W Sali Pielgrzyma przy dzwonnicy i w Księgarni św. Antoniego jest jeszcze do nabycia nasz kalendarz parafialny na 2018 rok.