NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
I Niedziela Adwentu

| dodał:

Czuwajcie...

1. Dziś I Niedziela Adwentu i pierwsza niedziela miesiąca rozpoczynająca Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, dziś po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że w Adwencie i Wielkim Poście nie ma procesji eucharystycznej.

Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Kurię Metropolitalną Białostocką.

2. Intencje modlitewne dla Kółek Różańcowych:

Za osoby starsze, aby poprzez swoją mądrość i doświadczenie, dzięki wsparciu swoich rodzin i wspólnot chrześcijańskich, współpracowały w przekazywaniu wiary i wychowywaniu nowych pokoleń.

3. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek wspomnienie św. Barbary, Dziewicy i Męczennicy.

b) w środę wspomnienie dowolne św. Mikołaja, Biskupa, słynącego z wielkich dzieł miłosierdzia, godnego naśladowania.

c) w czwartek wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła oraz pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne zakończony Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30.

Po porannej adoracji we czwartek spotkanie z Gronem Przyjaciół Seminarium Duchownego w Białymstoku, w sali na nowej plebanii.

Po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas 7-ych Szkół Podstawowych i II-ich Gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

d) w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP patronalne święto dziewcząt, Rycerstwa Niepokalanej oraz Sióstr Służek NMP Niepokalanej pracujących w naszej parafii, o których pamiętajmy w naszych modlitwach.

Msze św. będą odprawione w piątek o godz. 6.00 ? Roraty, 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00. Od godz. 12.00 do 13.00 w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP ? Godzina Łaski. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

Z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP w piątek nie ma postu.

e) w przyszłą niedzielę Msza św. Roratnia o godz. 6.00 zostanie odprawiona w intencji pracowników Służby Zdrowia w Sokółce i ich rodzin, a ofiary składane na tacę będą przeznaczona na potrzeby porządkowe i remontowe naszego kościoła.

Również w przyszłą niedzielę dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych będą rozprowadzały sianko na stół wigilijny.

4. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Adwent a wraz z nim Nowy Rok Liturgiczny. Patronować nam będzie w tym świętym czasie Adwentu Matka Boża. Pomocą w przeżywaniu Adwentu będą Roraty i Rekolekcje Adwentowe przewidziane na 21-22-23 grudnia 2017 r., tj. czwartek, piątek i sobota.

Przypominamy, że Roraty będą odprawiane w niedzielę i święta o godz. 6.00, a w dni powszednie o godz. 6.30. Dzieci przychodzą na Roraty w poniedziałek, środę i piątek na godz. 17.00 z lampionami. Wszystkie dzieci zapraszamy do wzięcia udziału w Roratach.

Młodzież bierze udział w Roratach w piątki o godz. 17.00.

5. Przeżywając Adwent nie zapominamy o chorych i cierpiących. Dla tych osób, które nie mogą przyjść do kościoła organizowana jest Spowiedź i Komunia Święta Adwentowa po domach w sobotę 23 grudnia od godz. 12.00. Chorych należy zgłaszać do księży w zakrystii lub kancelarii parafialnej podając dokładny adres chorego. Do chorych w dniu 23 grudnia kapłani sami udadzą się do ich domów z posługą sakramentalną. Prosimy nie odkładać Spowiedzi Adwentowej Chorych na inne dni czy też na Święta Bożego Narodzenia.

6. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na cele remontowe naszego kościoła w ubiegłym tygodniu. „Bóg zapłać” rodzinie Żyźniewskich, która z racji pogrzebu śp. Janiny Żyźniewskiej zamiast wieńców i kwiatów złożyła ofiarę na remont kościoła. Msza św. za śp. Janinę Żyźniewską zostanie odprawiona 5 grudnia we wtorek o godz. 6.30.

7. Prenumeratorów prasy katolickiej prosimy o przedłużenie prenumeraty na I półrocze 2018 roku.

8. W zakrystii są rozprowadzane świece Caritas na stół wigilijny. Serdecznie zachęcamy do nabycia tych świec.

9. Dzień Skupienia Narzeczonych w naszej parafii odbędzie się w sobotę 16 grudnia od godz. 15.00. W programie: koronka, adoracja, konferencja, Msza św.