NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

| dodał:

1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto Akcji Katolickiej i Eucharystycznego Ruchu Młodych.

Msza św. o godz. 13.00 zostanie odprawiona w intencji uczestników Eucharystycznego Ruchu Młodych w naszej parafii, ich rodziców i opiekunów z przygotowanym Programem Eucharystycznym, na którą serdecznie zapraszamy zaangażowanych w Eucharystyczny Ruch Młodych i chcących należeć do Eucharystycznego Ruchu Młodych.

Msza św. o godz. 17.00 dziś zostanie odprawiona w intencji parafialnego zespołu Akcji Katolickiej i ich rodzin.

Dziś za pobożne odmówienie Aktu Poświęcenia Sercu Jezusowemu można uzyskać odpust zupełny. Dlatego też po Sumie zostanie odprawione Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Dziś też, po każdej Mszy św. przed rozesłaniem zostanie odmówiony Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

2. W tym tygodniu:

a) w czwartek święto św. Andrzeja Apostoła oraz dzień imienin naszego ks. Andrzeja, o którym pamiętajmy w naszych modlitwach wypraszając mu obfite Boże łaski.

b) w piątek pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00. Po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas III-ich Gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

c) w sobotę pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim.

d) w przyszłą niedzielę I niedziela Adwentu rozpoczynająca Adwent oraz Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

3. Adwent  to czas podwójnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Chrystusem w pamiątce Jego Narodzenia i gdy przyjdzie sądzić w Dniu Ostatecznym.

Podczas Adwentu będą odprawiane Roraty:

w niedziele i święta o godz. 6.00,

w dni powszednie o godz. 6.30,

dla dzieci  w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00,

dla młodzieży w piątki o godz. 17.00.

Rekolekcje Adwentowe są przewidziane na czwartek, piątek i sobotę przed IV Niedzielą Adwentu, tj. 21-22-23 grudnia b. r.

Tradycyjnie w całej Polsce w okresie Adwentu z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia rozprowadzane są świece Caritas na stół wigilijny. Nabywając te świecę wspieramy „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Od przyszłej niedzieli świece Caritas można będzie nabyć w zakrystii, a w dni powszednie w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

4. Prenumeratorów prasy katolickiej prosimy o przedłużenie prenumeraty na I półrocze 2018 roku.

5. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na cele remontowe naszego kościoła w ubiegłym tygodniu. W drugą niedzielę listopada na tacę złożono ofiarę w kwocie 11.800,30 zł i 5 ?. „Bóg zapłać” za tę ofiarę. W ubiegłym tygodniu za prace konserwatorskie wnętrza kościoła zapłaciliśmy 59 tys. zł.

6. „Bóg zapłać” rodzinie Godlewskich, która z racji pogrzebu śp. Krzysztofa Godlewskiego zamiast kupować kwiaty i wieńce złożyła ofiarę na remont kościoła.

Msza św. za śp. Krzysztofa Godlewskiego zostanie odprawiona we wtorek 28 listopada o godz. 6.30.