NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXXIII Niedziela Zwykła

| dodał:

1. W dzisiejszą niedzielę gościmy gościmy w naszej wspólnocie ks. Ryszarda Halwę ze Zgromadzenia Księży Pallotynów, którego serdecznie witamy, a który przybliży nam problematykę obrony życia ludzkiego.

Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Białostockiej.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, Kapłana.

b) we wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

c) w środę wspomnienie św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy, patronki chórów i schól kościelnych. Z tej okazji we wtorek o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chóru parafialnego, pana organisty i schól parafialnych.

d) w piątek wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, Kapłana i Towarzyszy, Męczenników wietnamskich.

e) w sobotę wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy. Do wspólnej modlitwy w intencji pracowników kolei i ich rodzin zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00.

f) w przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto Akcji Katolickiej i Eucharystycznego Ruchu Młodych. Msza św. o godz. 13.00 zostanie odprawiona w intencji uczestników Eucharystycznego Ruchu Młodych, ich rodziców i opiekunów, połączona z przygotowanym programem Eucharystycznego Ruchu Młodych pod opieką s. Krystyny ? Eucharystki i ks. Roberta.

Dzieci i młodzież serdecznie zapraszamy do ERM-u, a wszystkich prosimy o modlitwę w intencji Eucharystycznego Ruchu Młodych w naszej parafii.

Natomiast Msza św. o godz. 17.00w przyszłą niedzielę zostanie odprawiona w intencji parafialnego zespołu Akcji Katolickiej i ich rodzin.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć ojców oblatów, którzy będą rozprowadzać kalendarz misyjny.

3. W czwartek przed Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z udziałem Akcji Katolickiej nazej parafii pod przewodnictwem ks. prałata Tadeusza Żdanuka.

Po adoracji Najświętszego Sakramentu, Nieszporach Eucharystycznych i wieczornej Mszy św. spotkanie członków Akcji Katolickiej i chcących należeć do Akcji Katolickiej w Sali Pielgrzyma. Serdecznie zapraszamy.

4. Komunikaty:

a) Przypominamy, że w ubiegłą niedzielę rozpoczął się Kurs Przedmałżeński w naszej parafii. Spotkania na kursie odbywają się w każdą niedzielę w Sali Pielgrzyma o godz. 15.00.

b) W dniach 24-25 listopada (piątek i sobota) po południu w Sali Pielgrzyma odbędą się warsztaty dla mężczyzn poświęcone roli ojca w rodzinie pod hasłem: „Bliżej - pełna łączność”. Jest to ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla panów, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci. Zapisy na stronie www.tato.net. Zapraszamy do udziału w warsztatach naszej parafii.