NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXXII Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na kościół prześladowany. Natomiast ofiary składane na tacę w dzisiejszą niedzielę będą przeznaczone na konserwację wnętrza kościoła. Z każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś o godz. 15.00 rozpoczęcie Kursu Przedmałżeńskiego w Sali Pielgrzyma na dzwonnicy. Przygotowujących się do małżeństwa serdecznie zapraszamy na kurs.

2. W tym tygodniu:

Trwa Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia w Białostockiej Farze. Nabożeństwo Nowenny codziennie o godz. 18.00.

a) w poniedziałek wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna Pierwszych Męczenników Polski.

b) w czwartek Uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia Patronki naszej Archidiecezji i zakończenie Nowenny Opieki MB Ostrobramskiej Mszą św. o godz. 18.00 w Białostockiej Farze.

Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 10.00, i 17.00. O godz. 17.00 Msza św. za Ojczyznę. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

We czwartek o godz. 14.30 w naszym kościele Msza św. w intencji pracowników Sokólskich Wodociągów i ich rodzin na którą w imieniu Firmy serdecznie zapraszamy.

We czwartek też po wieczornej Mszy św. sprawowanej w intencji Ojczyzny, zostanie wykonany koncert pieśni patriotycznych przez Chór Akademicki z Białegostoku pod dyrekcją pana prof. Edwarda Kulikowskiego.

Na Mszę św. za Ojczyznę i koncert pieśni patriotycznych w Uroczystość Matki Bożej Ostrobramskiej wszystkich serdecznie zapraszamy.

Z racji tych uroczystości w najbliższy czwartek różaniec z wypominkami zostanie odmówiony o godz. 16.00 przed Nieszporami Eucharystycznymi.

c) w piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.

d) w sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy, oraz Dzień Skupienia Animatorów Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

e) w przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Białostockiej.

3.Przed Uroczystością Wszystkich świętych i Dzień Zaduszny odbyło się generalne sprzątanie cmentarza grzebalnego. Jest to wyraz troski i szacunku dla miejsca pogrzebania naszych bliskich zmarłych. I tak powinno być. Ale czy z tym sprzątaniem i wywozem śmieci cmentarnych parafia musi ponosić tak ogromne koszta?

Tylko za wywóz śmieci przed Uroczystością Wszystkich Świętych otrzymaliśmy fakturę do opłacenia na kwotę 19.167,84 zł. Za obecny 2017 rok za wywóz śmieci cmentarnych zapłaciliśmy już ? bez uwzględnienia ostatniej faktury 33.326,80 zł. Wycinka drzew tylko na cmentarzu grzebalnym kosztowała nas 35.000 zł.

Podsumowując te wszystkie wydatki za utrzymanie porządku na cmentarzu grzebalnym w tym roku wraz z ostatnią fakturą wydaliśmy 87.494,64 zł (w zaokrągleniu 87.5000 zł). Sumą 5.000 zł wsparła nas parafia Wniebowzięcia NMP w Sokółce.

Rodzi się pytanie, czy aż tyle pieniędzy musimy wydawać za śmieci cmentarne? Czy nie byłoby wskazanym, aby ograniczyć te wszelkie dekoracje na grobach naszych bliskich, a ofiarować za zmarłych więcej modlitwy?

Opłaty związane z pogrzebami zmarłych są kroplą w morzu przy tych wydatkach. Apelujemy o ograniczenie wszelkich kwiatów i wieńców oraz zniczy stawianych na grobach naszych bliskich. Niektórzy z parafian proponują, aby śmieci z grobów rodzinnych zabierać do swoich prywatnych pojemników na śmieci.

Liczymy też na pomoc naszych władz, które są także odpowiedzialne za funkcjonowanie cmentarza. Nasz cmentarz spełnia funkcję cmentarza wojskowego i komunalnego.