NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXXI Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna.

Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.00 w Archikatedrze Białostockiej nałożenie paliusza nowemu Metropolicie Białostockiemu Arcybiskupowi Tadeuszowi Wojdzie. Naszą modlitwą wspierajmy nowego Ks. Arcybiskupa w jego pasterskiej posłudze.

2. Intencje modlitewne dla Kółek Różańcowych na listopad:

Za chrześcijan Azji, aby dając świadectwo Ewangelii, poprzez słowa i czyny, popierali dialog, pokój i wzajemne zrozumienie, szczególnie z członkami innych religii.

3. W tym tygodniu:

a) we wtorek rozpoczęcie w Bazylice Archikatedralnej w Białymstoku Nowenny Opieki NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Nabożeństwa Nowenny będą odprawiane w Farze o godz. 18.00. Na Nowennę są zaproszeni wierni całej Archidiecezji. Parafie naszego Dekanatu Sokólskiego biorą udział w Nowennie w piątek 10 listopada. Wyjazd na Nowennę do Fary Białostockiej w piątek indywidualny.

W Nowennie Opieki NMP Ostrobramskiej jest przewidziany dzień dla kapłanów oraz Liturgicznej Służby Ołtarza we czwartek 9 listopada oraz dla młodzieży w sobotę 11 listopada o godz. 16.00 jako „Dzień u Mamy”.

Matka Boża Miłosierdzia wszystkich serdecznie zaprasza na Nowennę.

b) w czwartek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

c) w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła,

d) w sobotę wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa oraz Święto Niepodległości Ojczyzny 99 rocznica Odzyskania Wolności przez Naród Polski. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w sobotę o godz. 10.00, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Liczymy na liczny udział dzieci i młodzieży. Po Mszy św. program patriotyczny przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W Święto Niepodległości Ojczyzny na ulicach Sokółki i przed kościołem zbiórka pieniężna na Sokólski Fundusz Lokalny, jako pomoc dla zdolnych i niezamożnych uczniów z gminy Sokółka.

e) w przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na remont naszego kościoła, a przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Kościół prześladowany.

W przyszłą niedzielę rozpoczęcie Kursu Przedmałżeńskiego w naszej parafii w Sali Pielgrzyma o godz. 15.00. Zapisy na kurs w dniu rozpoczęcia.

4. W zakrystii i przed kościołem do nabycia czasopismo ? „Drogi Miłosierdzia” z ciekawymi artykułami na listopadowe wieczory.

5. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na potrzeby remontowe naszego kościoła. W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy prace konserwatorskie głównego ołtarza z którymi będą związane pewne utrudnienia. Prosimy o wyrozumiałość.

6. Na naszym cmentarzu są zabytkowe pomniki. Wśród nich mocno zniszczony pomnik na grobie ks. Kulikowskiego ? żeliwna kolumna. Przygotowujemy się do renowacji i konserwacji tego pomnika i jego ogrodzenia. Prace konserwatorskie poprowadzi pan Janusz Mróz z Warszawy. Kosztorys prac konserwatorskich tego pomnika wynosi 52.560 zł.

Podczas kwesty prowadzonej na cmentarzu w ubiegłych latach na renowację starych pomników na naszym cmentarzu zebrano nie całe 5 tys. złotych (4.780 zł).

Pragniemy też przypomnieć, ze stare zabytkowe pomniki są naszym dobrem narodowym, parafialnym, dobrem naszego miasta i gminy.