NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego

| dodał:

1. W dzisiejszą niedzielę kończymy Tydzień Misyjny, przeżywamy Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii.

2. W tym tygodniu:

a) w środę ? 1 listopada ? Uroczystość Wszystkich Świętych ? dzień szczególnej czci świętych znanych i nieznanych cieszących się chwałą zbawionych. Msze święte w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 13.00.

Po Mszy św. o godz. 11.30, czyli po sumie ? Nieszpory Żałobne oraz procesja na cmentarz grzebalny z Różańcem i Wypominkami za zmarłych.

Taca na Wszystkich Świętych na Seminarium Duchowne w Białymstoku.

b) w czwartek ? 2 listopada ? Dzień Zaduszny ? Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i ofiarowane za zmarłych polecanych w Wypominkach. W tym dniu każdy kapłan może odprawić 3 Msze św.

Msza św. o godz. 10.00 ? jeśli dopisze pogoda w Dniu Zadusznym ? zostanie odprawiona na cmentarzu grzebalnym, przy Krzyżu. Będzie to Msza św. składkowa za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Na Mszę św. o godz. 10.00 na cmentarz udajemy się indywidualnie.

We czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne zakończony Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30.

W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas 7-ych SP i II-ich Gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

c) w piątek pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00. Po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas III-ich Gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania

d) w sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim.

W Bazylice Metropolitalnej Białostockiej w piątek o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych biskupów i kapłanów.

e) w przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna.

3. Od Dnia Zadusznego codziennie w listopadzie przed wieczorną Mszą św. o godz. 16.30, będzie odmawiany Różaniec, a we wtorki Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych polecanych w Wypominkach. We czwartki Różaniec z Wypominkami będzie odmawiany po wieczornej Mszy św.

4. W dniach 1-8 listopada można uzyskać Odpust Zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki uzyskania Odpustu:

nawiedzenie cmentarza grzebalnego,

odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” w intencjach Ojca św.

modlitwa za zmarłych ? np. Anioł Pański,

stan łaski uświęcającej.

W Dniu Zadusznym można uzyskać Odpust Zupełny jeden raz przez pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy na tych samych warunkach jak wyżej. W pozostałe dni roku za nawiedzenie cmentarza można uzyskać Odpust Cząstkowy. Dlatego też zachęcamy do odbycia spowiedzi i przyjmowania Komunii św. oraz zdobywania odpustów, aby je ofiarować za zmarłych i w ten sposób pomóc duszom czyśćcowym skrócić ich pobyt w czyśćcu i dostać się do Nieba.

5. W zakrystii zapisujemy Wypominki za zmarłych.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” przedsiębiorstwu MPO w Sokółce za systematyczne wywożenie śmieci z cmentarza grzebalnego.

Dziękujemy serdecznie Zespołowi Szkół Rolniczych w Sokółce ? Dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom i uczniom, którzy wzięli udział w porządkowaniu alejki i cmentarza w ubiegłym tygodniu.

„Bóg zapłać” mężczyznom i kobietom z wyznaczonych wsi i ulic naszej parafii oraz parafii Wniebowzięcia NMP w Sokółce za sprzątanie wokół cmentarza i na cmentarzu. Pomagało wiele osób. „Bóg zapłać”. Jednak nie wszyscy wyznaczeni pomagali.

7. Bardzo prosimy pomnikarzy, aby betonowe elementy ze starych pomników nie wyrzucali do lasku czy też na wyrobisko. Do utylizacji betonów są specjalne przedsiębiorstwa. Prosimy też, aby gruzów i innych odpadów oraz prywatnych śmieci nie wrzucać do śmieci cmentarnych. Cmentarz doprowadzono do porządku. Teraz dołóżmy starań, aby ten porządek utrzymać. Prosimy o ograniczenie dekoracji cmentarnych.

8. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na potrzeby kościoła.