NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIX Niedziela Zwykła

| dodał:

Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga

1. Dziś 39-ta rocznica inauguracji pontyfikatu św. Jana Pawła II, Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny ? czas naszej szczególnej pamięci, modlitwy i troski o misje w świecie. Modlitwą i ofiarą wspierajmy misyjne dzieła Kościoła. Taca w dniu dzisiejszym jest przeznaczona na misje.

Po wieczornej Mszy św. i różańcu Apel Jasnogórski przy pomniku św. Jana Pawła II na dziedzińcu szkolnym. Do wspólnej modlitwy wieczornej wraz ze św. Janem Pawłem II serdecznie wszystkich zapraszamy.

2. W tym tygodniu: przeżywamy Tydzień Misyjny.

a) w sobotę święto świętych Apostołów Szymona i Jusy Tadeusza oraz dzień imienin naszego Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. W tym dniu w Katedrze Białostockiej o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Dostojnego Solenizanta na którą są zaproszeni kapłani i wierni naszej Archidiecezji.

W naszych modlitwach wypraszajmy Księdzu Arcybiskupowi Tadeuszowi Wojdzie obfitości Bożych łask w Jego pasterskim posługiwaniu naszej Archidiecezji.

Nie zapomnijmy też o modlitwie za śp. Ks. Dziekana Tadeusza Kalinowskiego.

b) w przyszłą niedzielę Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii.

3. W zakrystii i kancelarii parafialnej zapisujemy wypominki za zmarłych.

4. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na potrzeby remontowe i konserwatorskie naszego kościoła. „Bóg zapłać” Kółkom Różańcowym Kobiet z Nowej Plebanii i z ul. Lewickiego w Sokółce.

5. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym w tym tygodniu społecznie porządkujemy cmentarz i teren wokół cmentarza. W planie: posprzątanie alejek, dróg dojazdowych, otoczenia muru cmentarnego i ołtarza polowego, wywożenie śmieci. W związku z tym sprzątaniem w tym tygodniu prosimy o pomoc mieszkańców wsi i ulic Sokółki:

a) w środę: Gieniusze, Mićkowa Hać, Wierzchjedlina oraz Sokółka ? ul. Osiedle Centrum blok nr 10,

b) w czwartek: Malawicze Górne i Dolne, Igryły, Zawistowszczyzna, Maślanka oraz Sokółka ? ul. Osiedle Centrum blok nr 9,

c) w piątek: Kundzicze, Zamczysk, Tartak i Słojniki oraz Sokółka ? ul. Osiedle Centrum blok nr 5,

d) w sobotę: Kraśniany, Karcze, Kuryły oraz Sokółka ? ul. Osiedle Centrum blok nr 6,

e) w przyszły poniedziałek (30.10.): Bachmatówka, Miejskie Nowiny, Wysokie Laski oraz Sokółka ul. Osiedle Centrum blok nr 4.

Pracę rozpoczynamy o godz. 9.00. każdego dnia będą potrzebne ciągniki z furmankami lub przyczepami, widły, łopaty, grabie, siekiery, miotły i worki. Porządkując mogiły swoich bliskich nie zaśmiecajmy mogił sąsiadów.