NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXVIII Niedziela Zwykła

| dodał:

Królestwo niebieskie podobne jest do króla, który wyprawił ucztę weselną swemu synowi.

1. Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 w kościele spotkanie z rodzicami młodzieży klas VII-ych ze Szkół Podstawowych i II-gich klas gimnazjalnych poświęcone przygotowaniu tej młodzieży do Bierzmowania.

2.W tym tygodniu:

a) w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej oraz 39-ta rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Apostolską. Dziękujemy Bogu za dar św. Jana Pawła II i jego posługę apostolską i zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny jutro wyjątkowo o godz. 11.00 do naszego kościoła.

Jutro podczas Mszy św., o godz. 11.00 zostanie odsłonięta w kaplicy św. Kazimierza tablica pamiątkowa poświęcona ofiarom obławy augustowskiej w lipcu 1945 r., która objęła część powiatu sokólskiego. Zostało wtedy zamordowanych ok. 2000 Polaków przez NKWD i UB i dotąd nie wiadomo gdzie ich pogrzebano. Ta ufundowana tablica pamiątkowa będzie przywróceniem pamięci o naszych rodakach, którzy zginęli dlatego, że byli Polakami.

Do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny za pomordowanych w obławie augustowskiej i ich rodzin wszystkich serdecznie zapraszamy. Liczymy na liczny udział młodzieży, harcerzy, dorosłych i służb mundurowych w tej modlitwie.

b) we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego oraz patronalne święto klas gimnazjalnych Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sokółce i III rocznica odsłonięcia pomnika św. Jana Pawła II przy tym budynku szkolnym.

Msza św. w intencji gimnazjalistów, wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, dyrekcji, nauczycieli i wychowawców oraz rodziców zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek o godz. 8.30. Po Mszy św. dalszy program uroczystości w budynku szkolnym im. Św. Jana Pawła II.

Do wspólnego przezywania tej uroczystości dyrekcja i uczniowie szkoły zapraszają.

c) w środę święto świętego Łukasza Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia. Z tej okazji we środę o godz. 14.00 zostanie odprawiona w kaplicy naszego szpitala w Sokółce Msza św. w intencji pracowników sokólskiego ZOZ-u na którą serdecznie zaprasza ks. kapelan Tomasz Oświeciński.

d) w piątek wspomnienie świętego Jana Kantego, Prezbitera.

e) w sobotę wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, Biskupa.

f) w przyszłą niedzielę niedziela misyjna, 39-ta rocznica inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego, tygodnia naszej troski i modlitwy za misje. Taca będzie przeznaczona na misje.

Po wieczornej Mszy św. i różańcu w przyszłą niedzielę Apel Jasnogórski przy pomniku św. Jana Pawła II na dziedzińcu szkolnym. Do wspólnej modlitwy wieczornej wraz ze św. Janem Pawłem II zapraszamy.

W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w kościele spotkanie rodziców uczniów klas III gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

3. W zakrystii zapisujemy Wypominki za zmarłych, a w dni powszednie w kancelarii. Za zmarłych polecanych w Wypominkach w Dzień Zaduszny zostaną odprawione Msze św. w naszym kościele. Na stoliku w nawie głównej kościoła są wyłożone kartki z nadrukiem do wpisywania zmarłych polecanych w Wypominkach. Prosimy z nich korzystać.

4. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu i w ostatnią niedzielę złożyli ofiary na potrzeby kościoła. W ubiegłą niedzielę na cele remontowe i porządkowe naszego kościoła zebrano na tacę kwotę 10.965,40 zł.

5. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chłopców (klasy III-VII Szkoły Podstawowej), którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy Ołtarzu Jezusa Chrystusa w naszej parafii. Zbiórki dla kandydatów są w każdą niedzielę o godz. 12.30 w zakrystii kościoła, a później Msza św. o godz. 13.00. Przyjdź, zobacz i pokochaj służbę Bogu i Kościołowi.

W naszej parafii istnieje już od roku wspólnota Ministrantów Seniorów. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn, którzy w młodości byli ministrantami i chcieliby nadal służyć Bogu. Wszelkich informacji udziela ks. Andrzej.

6.W zakrystii i w Sali Pielgrzyma jest do nabycia kalendarz parafialny na rok 2018 jako pamiątka życia religijnego naszej parafii.