NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXVII niedziela Zwykła

| dodał:

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XVII-sty Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Z tej racji przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jako pomoc dla biednych, a zdolnych uczniów, prowadzona przez młodzież Gimnazjum Nr 1 imienia Jana Pawła II w Sokółce pod opieką ks. Roberta i s. Iwony - Służki.

Dziś ofiary składane na tacę są przeznaczone na remont wnętrza naszego kościoła. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka,

b) w środę wspomnienie św. Jana XXIII, Papieża,

c) w piątek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłana, założyciela między innymi Zgromadzenia Sióstr Służek Maryi Niepokalanej, pracujących w naszej parafii. Pamiętajmy o siostrach Służkach w modlitwach wypraszając dla Nich obfitość Bożych łask i nowe powołania do ich zgromadzenia.

d) w sobotę Dzień Nauczyciela. W naszych modlitwach wypraszajmy wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkolnictwa Dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo w ich odpowiedzialnej posłudze młodemu pokoleniu. W tej intencji w szczególny sposób będziemy się modlić na wieczornej Mszy św. i różańcu.

W sobotę Archidiecezjalna Pielgrzymka Seniorów do Różanegostoku. Rozpoczęcie Pielgrzymki Seniorów w Różanostockim Sanktuarium Mszą św. o godz. 10.00. Seniorów, emerytów i rencistów naszej parafii serdecznie zapraszamy na tę pielgrzymkę.

e) w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w kościele spotkanie rodziców młodzieży z klas 7 SP i II gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

3. Po przyszłej niedzieli w poniedziałek 16 października 31 rocznica wyboru na Stolicę Apostolską św. Jana Pawła II, dzień modlitwy za Ojczyznę oraz uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej poświęconej ofiarom obławy augustowskiej w lipcu 1945, która objęła część powiatu sokólskiego. Zostało wtedy zamordowanych ok. 2000 Polaków przez NKWD i UB i dotąd nie wiadomo gdzie ich pogrzebano. Ta odsłonięta tablica w kaplicy św. Kazimierza w naszym kościele ma być przywróceniem pamięci o naszych rodakach, którzy zginęli dlatego, że byli Polakami.

Odsłonięcie tablicy poświęconej ofiarom obławy augustowskiej będzie połączone ze Mszą św. odprawioną 16 października w naszym kościele o godz. 11.00 pod przewodnictwem ks. Abp Edwarda Ozorowskiego połączona z modlitwą za Ojczyznę i za ofiary obławy augustowskiej.

Do wspólnej modlitwy w tej intencji zapraszamy rodziny pomordowanych w obławie augustowskiej, młodzież i dorosłych. Mamy nadzieję, że w tej uroczystości licznie weźmie udział młodzież i harcerze.

4. W zakrystii, a w dni powszednie w kancelarii parafialnej zapisujemy wypominki za zmarłych.

5. Nasza parafia wydała katolicki parafialny kalendarz na rok 2018 rok, upamiętniając w nim wydarzenia z życia parafii. Można go nabyć w Sali Pielgrzyma, zakrystii i księgarni św. Antoniego. Nabywając ten kalendarz wspieramy finansowo prace remontowe kościoła.

6. Przed kościołem i w zakrystii do nabycia czasopismo„Drogi Miłosierdzia” z ciekawymi i pożytecznymi artykułami.

7. „Bóg zapłać” Kółkom Różańcowymi oraz ofiarodawcom indywidualnym za złożone ofiary na potrzeby remontowe naszego kościoła w ubiegłym tygodniu.

8. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chłopców (klasy III-VII Szkoły Podstawowej), którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy Ołtarzu Jezusa Chrystusa w naszej parafii. Zbiórki dla kandydatów są w każdą niedzielę o godz. 12.30 w zakrystii kościoła, a później Msza św. o godz. 13.00. Przyjdź, zobacz i pokochaj służbę Bogu i Kościołowi.

W naszej parafii istnieje już od roku wspólnota Ministrantów Seniorów. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn, którzy w młodości byli ministrantami i chcieliby nadal służyć Bogu. Wszelkich informacji udziela ks. Andrzej.

9. Ks. Prokurator Seminarium Duchownego w Białymstoku zwraca się z serdeczną prośbą do rolników naszej parafii, aby ofiarowali na Seminarium Duchowne, kto ile może warzywa, ziemniaki, zboże, chrzan i dostarczyli je we wtorek 10.10. na parking przy kościele na godz. 9.00. W zorganizowaniu zbiórki na Seminarium prosimy o pomoc sołtysów naszych wsi.