NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Archidiecezjalny Dzień Eucharystii

| dodał:

1. Dziś pierwsza niedziela października, VI-ta rocznica przeniesienia Cząstki Ciała Pańskiego do kościoła i Uroczysty Dzień Eucharystii w naszej Archidiecezji. Główna Uroczystość Dnia Eucharystii u nas o godz. 11.00 przy ołtarzu polowym na zewnątrz kościoła pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego.

Do udziału w tych uroczystościach serdecznie zapraszamy. W dzisiejszą niedzielę Msze św. będą odprawiane o godz. 6.00, 7.00, 11.00, 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00.

Dziś też dzień imienin Siostry Eucharystki s. Teresy zakrystianki i s. Teresy z Biura Pielgrzyma. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

2. Intencje modlitewne dla Kółek Różańcowych na październik:

Za wszystkich pracujących, aby mieli zapewniony szacunek i ochronę swoich praw, a bezrobotnym była dana możliwość przyczynienia się do budowania wspólnego dobra.

3. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

b) w środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

c) w czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy, oraz pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne zakończony Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30. Do odprawiania pierwszych czwartków zobowiązujemy młodzież klas 7-ych ze Szkół Podstawowych i II-ich klas Gimnazjum z naszej parafii. Dzienniczki młodzież otrzyma na katechezie w szkole.

d) w piątek pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00.

e) w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej oraz pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00.

Wypełniając fatimskie polecenie Maryi wzywające do odmawiania różańca w sobotę wzdłuż granic naszej Ojczyzny odbędzie się Nabożeństwo Różańcowe pod hasłem: „Różaniec do granic”. Polacy udadzą się do kościołów stacyjnych w strefie nadgranicznej by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata. Takim kościołem stacyjnym w strefie nadgranicznej jest nasze Sanktuarium Najświętszego Sakramentu, kościół św. Antoniego w Sokółce w którym Nabożeństwo Różańcowe „Rózaniec do granic” będzie miało następujący przebieg:

10.30 ? Modlitwa i konferencja wprowadzająca w kościele,

11.00 ? Msza św. w kościele,

12.00 ? Adoracja Najświętszego Sakramentu, przerwa na posiłek i toalety,

14.00 ? Modlitwa różańcowa jako procesja różańcowa z naszego kościoła do Krzyża Pomnika Roku Jubileuszowego ulicami Grodzieńską i Białostocką z Krzyżem i figurą Matki Bożej Fatimskiej na czele z udziałem mieszkańców Sokółki, okolic i przybyłych pielgrzymów. Do uczestnictwa w tej modlitwie wszystkich serdecznie zapraszamy. Ufamy w moc modlitwy różańcowej.

f) w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski, a wraz z tym dniem zbiórka ofiar do puszek na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jako pomoc dla biednych a zdolnych uczniów.

Taca w przyszłą niedzielę na cele remontowe i konserwatorskie wnętrza kościoła.

4. Od przyszłej niedzieli zapisujemy wypominki za zmarłych.

5. Przypominamy, że od jutra Msze św. wieczorne w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.00. Kancelaria parafialna po południu będzie czynna od godz. 15.00 do godz. 16.30. Rano bez zmian (8.30 ? 10.00).

6. Nabożeństwo Różańcowe będzie odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę i święta także po Sumie.

Nabożeństwo różańcowe dla dzieci w każdy poniedziałek, środę i piątek przed wieczorną Mszą św. o godz. 16.15, a dla młodzieży w każdy piątek po wieczornej Mszy św. Dzieci i młodzież zachęcamy do odmawiania różańca codziennie.

7. „Bóg zapłać” ofiarodawcom za złożone ofiary na potrzeby remontowe naszego kościoła w ubiegłym tygodniu.