NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXV Niedziela Zwykła

| dodał:

Królestwo niebieskie podobne jest do gospodarza, który wyszedł wczesnym rankiem, aby nająć robotników do swej winnicy.

1. Dziś obchody 97-mej rocznicy Bitwy nad Niemnem. Msza św. w intencji Ojczyzny oraz za poległych w Bitwie Niemeńskiej o godz. 10.00. W tej Mszy św. udział weźmie kompania honorowa Strzelców Podhalańskich wraz z dowódcą Brygady Podhalańczyków Panem Pułkownikiem Rafałem.

Do wspólnej modlitwy za Ojczyznę i poległych w Bitwie Niemeńskiej wszystkich serdecznie zapraszamy.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, Kapłana.

b) w środę wspomnienie św. św. Wincentego a Paulo, Kapłana i II rocznica śmierci Ks. Prof. Infułata Stanisława Strzeleckiego.

c) w czwartek wspomnienie św. Wacława, Męczennika i 24-ta rocznica śmierci Ks. Arcybiskupa Edwarda Kisiela, oraz 9-ta rocznica beatyfikacji ks. Michała Sopoćki i rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 40-godzinnego Nabożeństwa w naszej parafii. O godz. 17.30 Nieszpory Eucharystyczne.

d) w piątek Święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, Odpust św. Michała w naszej parafii, rozpoczęcie 40-godzinnego Nabożeństwa w naszej parafialnej wspólnocie. 40-godzinne Nabożeństwo poprowadzi o. Wiesław Redemptorysta ? misjonarz z Argentyny.

3. Porządek 40-godzinnego Nabożeństwa:

a) w piątek Odpust św. Michała. Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00 z udziałem dzieci, o godz. 18.00 Msza św. z udziałem młodzieży. Po Mszy św. o godz. 11.30, czyli po Sumie Procesja Eucharystyczna. Mszę św. o godz. 11.30 odprawi i Procesję Eucharystyczną poprowadzi Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Edward Ozorowski.

b) w sobotę wspomnienie św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła. Msze św. z nauką rekolekcyjną w sobotę o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i o godz. 18.00 z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych oraz pielgrzymów. We Mszy św. o godz. 18.00 wezmą udział pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Nadgranicznej Służb Celnych i Granicznych.

W sobotę tradycyjnie po Mszy św. wieczornej odbędzie się procesja różańcowa ulicami Sokółki  Grodzieńską i Białostocką  do Krzyża  Pomnika Roku Jubileuszowego, stojącego przy wjeździe do Sokółki od strony Białegostoku.

Swoją obecnością na tej procesji dajemy żywe świadectwo naszej wiary i miłości do Chrystusa i Jego Krzyża oraz do Matki Bożej.

Do uczestnictwa w procesji zapraszamy mieszkańców wszystkich sokólskich parafii i okolic wraz z kapłanami i siostrami zakonnymi. Uczestników procesji prosimy o zabranie ze sobą świec i lampionów oraz śpiewników. Procesja zakończy się Apelem Jasnogórskim przy Krzyżu.

Z soboty na niedzielę nocne czuwanie modlitewne w kościele przed Najświętszym Sakramentem do godz. 24.00.

Serdecznie zapraszamy wiernych naszej parafii i parafii sąsiednich do wzięcia udziału w tym czuwaniu.

c) w przyszłą niedzielę 1 października pierwsza niedziela miesiąca, Uroczysty Dzień Eucharystii, 6-ta rocznica przeniesienia Cząstki Ciała Pańskiego do kościoła.

Główna Uroczystość Eucharystyczna odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 11.00 sprawowanej przy ołtarzu polowym na zewnątrz kościoła, pod przewodnictwem Ks. Abpa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. Pozostałe Msze św. w przyszłą niedzielę o godz. 6.00, 7.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.30, 10.00 i 13.00. W piątek i sobotę w czasie 40-godzinnego Nabożeństwa nie będzie Mszy św. o godz. 6.00 rano.

Program 40-godzinnego Nabożeństwa jest wywieszony w gablocie przy kościele.

Z racji na spodziewaną większą ilość uczestników niedzielnej liturgii parking przykościelny będzie zamknięty dla samochodów od godz. 8.00 w niedzielę. W niedzielę parking będzie przeznaczony tylko dla ludzi, uczestników Mszy św. o godz. 11.00. Dla przybywających pielgrzymów będą wyznaczone parkingi na samochody osobowe i autobusy. W miarę możliwości starajmy się być dla pielgrzymów życzliwi i gościnni.

4. Informujemy, że Nabożeństwo Różańcowe w naszym kościele będzie odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę i święta także po Sumie z wyjątkiem przyszłej niedzieli. W przyszłą niedzielę Nabożeństwo Różańcowe będzie odprawione tylko po wieczornej Mszy św.

Do uczestnictwa w modlitwie różańcowej wszystkich serdecznie zapraszamy. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. Szczególny udział w modlitwie różańcowej biorą dzieci i młodzież w piątek. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci w każdy poniedziałek, środę i piątek przed wieczorną Mszą św. o godz. 16.15 w kościele, a dla młodzieży w każdy piątek po wieczornej Mszy św.

5. Od poniedziałku (2.10.) Msze św. wieczorne będą odprawiane codziennie o godz. 17.00, dlatego Nieszpory Eucharystyczne we czwartki będą odprawiane o godz. 16.30.

6. Módlmy się o Boże błog. na czas 40-godzinnego Nabożeństwa i Dzień Eucharystii oraz o dobre przeżycie Nabożeństwa Różańcowego.

7. „Bóg zapłać” ofiarodawcom za złożone ofiary na cele remontowe naszego kościoła w ubiegłym tygodniu.