NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIV Niedziela Zwykła

| dodał:

On jednak nie chciał, lecz poszedł i wtrącił go do więzienia, dopóki nie odda długu.

1. Dzisiejsza niedziela to szczególny dzień modlitwy za Ojczyznę, o pokój w świecie, za ofiary II-giej wojny światowej w 78-mą rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Msza św. za Ojczyznę, za ofiary napaści ZSRR na Polskę zostanie odprawiona dziś o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego wszystkich serdecznie zapraszamy na tę Mszę św.

We Mszy św. za Ojczyznę wezmą udział władze państwowe, wojewódzkie, powiatowe, samorządowe i gminne oraz kompania honorowa Wojska Polskiego. Po Mszy św. program patriotyczny przy pomniku Sybiraków na placu przykościelnym, podczas którego zostaną złożone kwiaty i znicze poświęcone ofiarom zbrodni sowieckiej.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, patrona dzieci i młodzieży oraz ministrantów. W naszych modlitwach polećmy św. StanisławowiKostce dzieci, młodzież i ministrantów naszej parafii. Do wspólnej modlitwy za dzieci, młodzież i ministrantów zapraszamy wszystkich na Mszę św. jutro o godz. 18.00.

b) we środę wspomnienie św. Męczenników Koreańskich.

c) we czwartek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

d) w sobotę wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny, Kapłana.

e) w przyszłą niedzielę 97-ta rocznica Bitwy Niemeńskiej. Msza św. w intencji Ojczyzny oraz poległych w Bitwie Niemeńskiej o godz. 10.00. W tej Mszy św. weźmie udział oddział Strzelców Podhalańskich, potomków tych, którzy walczyli w Bitwie Niemeńskiej na naszych ziemiach. Do udziału we wspólnej modlitwie za Ojczyznę i bohaterów Bitwy Niemeńskiej wszystkich serdecznie zapraszamy.

Tegoroczne obchody rocznicy Bitwy Niemeńskiej będą miały rozbudowany program i rozpoczną się Mszą św. o godz. 18.00 w sobotę. Po Mszy św. wieczornej w sobotę przejście z kościoła na cmentarz grzebalny, gdzie żołnierze Podhalańczycy postawią wartą wojskową przy grobach żołnierzy na naszym cmentarzu grzebalnym poległych w Bitwie Niemeńskiej.

Następnie przy udziale władz, naszych parafian, harcerzy, uczestników sztafety niepodległości oraz młodzieży i dzieci odbędzie się apel poległych, wspólna modlitwa oraz oddanie salwy honorowej.

Do uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu dla nas mieszkańców Sokółki serdecznie zapraszamy.

3. W tym roku 40-godzinne nabożeństwo w naszej parafii rozpocznie się Odpustem św. Michała w piątek 29 września, a zakończy się w niedzielę 1 października w VI-tą rocznicę przeniesienia Cząstki Ciała Pańskiego do Kaplicy Matki Bożej Różańcowej uroczystą Mszą św. o godz. 11.00.

4. „Bóg zapłać” ofiarodawcom za złożone ofiary na potrzeby remontowe kościoła w ubiegłą niedzielę na tacę i w ubiegłym tygodniu. Na tacę zebrano ofiarę w kwocie 11.487,70 zł. „Bóg zapłać” osobom indywidualnym za złożoną ofiarę na ten cel.

5. Wypełniając fatimskie polecenie Maryi wzywające do odmawiania różańca dnia 7 października wzdłuż granic naszej Ojczyzny będzie zorganizowane nabożeństwo różańcowe pod hasłem „Różaniec do granic”. Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata. W tym nabożeństwie różańcowym nasze Sanktuarium Najświętszego Sakramentu będzie miejscem, gdzie będą gromadzić się wierni z całej Polski wraz z nami na modlitwie „Różaniec bez granic”. O szczegółach tej akcji różańcowej będziemy informować.

6. Biuro Radia Maryja informuje, ze wyjątkowo w najbliższy piątek podczas wieczornej Mszy św. można będzie złożyć ofiarę na rozwój Radia Maryja i Tv Trwam.