NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIII Niedziela Zwykła

| dodał:

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczęcie Tygodnia Wychowania pod hasłem „Maryja wychowawczyni pokoleń”. Przez cały tydzień będziemy rozważać problemy i cele wychowawcze dzieci i młodzieży i modlić się o dary Ducha Świętego i błogosławieństwo Boże dla wychowujących i wychowanków. Serdecznie zachęcamy do udziału w modlitwie w tej intencji.

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 13.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci ze Szkół Podstawowych.

Ofiary składane na tacę w dzisiejszą niedzielę są przeznaczone na remont kościoła. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

Dzisiaj również rozpoczyna kolejny rok formacyjny wspólnota Domowego Kościoła. Wszystkie chętne małżeństwa, które chcą dołączyć do Domowego Kościoła niech zgłaszają się do ks. Jacka.

8 maja minęła 110 rocznica śmierci ks. Dziekana Anzelma Antoniego Noniewicza, który m. in. rozbudował nasz kościół i jest pochowany w podziemiach naszej kaplicy Matki Bożej Różańcowej.

Ks. Dziekan Noniewicz należał do Zakonu Trynitarzy skasowanego przez cara jako kara za Powstanie Styczniowe.

Po kasacji zakonu wstąpił on do duszpasterstwa parafialnego Archidiecezji Wileńskiej i został mianowany Dziekanem sokólskim. Dlatego gościmy dziś w naszej parafii o. Piotra z odradzającego się Zakonu Trynitarzy, który przypomni nam postać zasłużonego ks. Dziekana Noniewicza. Wdzięczni za obecność serdecznie witamy o. Piotra.

2. W tym tygodniu:

a) we wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi połączone z kolejną rocznicą zwycięstwa pod Wiedniem.

b) w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła.

c) w czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

d) w piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

e) w sobotę wspomnienie św. Korneliusza Papieża i Cypriana Biskupa, Męczenników oraz 16-sty dzień miesiąca. Z racji, że w przyszłą niedzielę przypada 78 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę, Msza św. za Ojczyznę została przeniesiona z soboty na niedzielę o godz. 18.00.

Do wspólnej modlitwy za Ojczyznę i poległych w obronie Ojczyzny serdecznie zapraszamy. Po wieczornej Mszy św. w przyszłą niedzielę zostaną złożone wieńce i kwiaty przy pomniku Sybiraków na placu przykościelnym.

f) we środę, piątek i sobotę przypadają kwartałowe dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

3. W sobotę o godz. 10.00 w sali na nowej plebanii rozpoczęcie roku formacyjnego Eucharystycznego Ruchu Młodych (ERM). Wszystkich uczestników ERM-u i chętnych należeć do ERM-u serdecznie zapraszamy. Nie żałujmy czasu na spotkania z Panem Jezusem. Opiekunem ERM-u jest s. Krystyna i ks. Robert. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie scholii dziecięcej też w sali na nowej plebanii.

4. Przypominamy, ze Msza św. dla dzieci w naszym kościele jest odprawiana o godz. 13.00 i serdecznie zapraszamy dzieci ze Szkół Podstawowych wraz z ich rodzicami na tę Mszę św.

5.Za złożone ofiary na remont kościoła w ubiegłym tygodniu ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”. „Bóg zapłać” rodzinie Czajkowskich, która z okazji pogrzebu śp. Heleny Czajkowskiej zamiast kupować kwiaty i wieńce pogrzebowe złożyła ofiarę na remont kościoła. Msza św. za śp. Helenę Czajkowską zostanie odprawiona 15 września o godz. 6.30.