NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXII Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca i Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

O godz. 11.00 ogólnopolskie dożynki na Jasnej Górze z udziałem delegacji naszej parafii.

Ofiary składane na tacę w dzisiejszą niedzielę są przeznaczone na Kurię Metropolitalną Białostocką.

2. Intencje modlitewne dla Kółek Żywego Różańca na wrzesień:

Za nasze parafie, aby ożywiane duchem misyjnym były miejscami przekazywania wiary i dawania świadectwa miłosierdzia.

3. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego Mszą św. o godz. 8.00. Pragniemy z Bogiem i Maryją rozpocząć ten kolejny nowy rok. Dlatego dziś na wszystkich Mszach św. spowiedź dzieci, młodzieży i pracowników oświaty. Zaprośmy Pana Jezusa do współpracy na ten nowy rok.

W poniedziałek Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczęcie roku formacyjnego grupy Matki w Modlitwie. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Matek w Modlitwie w sali na nowej plebanii. Chętnych należeć do tej wspólnoty serdecznie zapraszamy.

b) w środę zapraszamy wszystkich parafian należących do wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca na Msze św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.

c) w czwartek pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne zakończony Nieszporami Eucharystycznymi.

Również w czwartek Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynają kolejny rok formacyjny ministranci z naszej parafii.

d) w piątek Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, czyli Matki Bożej Siewnej. Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 10.00, 18.00. Poświęcenie ziarna na zasiew po Mszy św. o godz. 10.00 i 18.00.

Po Mszy św. o godz. 10.00 i 18.00 zostanie ponowiony „Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi”. Tekst aktu poświęcenia jest wyłożony na stoliku przy filarze nawy głównej.

XVII Międzynarodowy Marsza Pamięci Zesłańców Sybiru pod hasłem „Ojczyzna w naszych sercach i pamięci” odbędzie się w Białymstoku w piątek, 8 września. Rozpocznie się on o godz. 10.00 przy Pomniku Katyńskim i przejdzie ulicami miasta do kościoła pw. Ducha Świętego, gdzie o godz. 11.30 Mszę Świętą odprawi Arcybiskup Edward Ozorowski. Do udziału w Marszu i Mszy Świętej zapraszamy Sybiraków i ich rodziny, młodzież szkolną oraz wszystkich chętnych.

W piątek rozpoczęcie roku formacyjnego Ruchu Światło-Życie (Oaza) w naszej parafii Mszą św. o godz. 18.00. Po tej Mszy św. spotkanie młodzieży w Sali na starej plebanii. Nowe osoby w Oazie mile widziane. Serdecznie zapraszamy. Opiekunem Oazy będzie ks. Robert.

e) w przyszłą niedzielę rozpoczęcie Tygodnia Wychowania pod hasłem: „Maryja Wychowawczynią pokoleń”. Dlatego podczas Mszy św. o godz. 13.00 w przyszłą niedzielę poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci ze szkół podstawowych.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na remont kościoła, natomiast przed kościołem będzie zbiórka do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

4. Za złożone ofiary na remont kościoła w ubiegłym tygodniu ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za prace konserwatorskie wewnątrz kościoła w ubiegłym tygodniu zapłaciliśmy 115.640 zł