NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXI Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dziś w ostatnią niedzielę sierpnia dziękujemy Bogu za kończące się wakacje i urlopy i prosimy o błogosławieństwo Boże na nowy rok szkolny i katechetyczny i kolejny etap pracy.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek wspomnienie św. Augustyna, Doktora Kościoła.

b) we wtorek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

c) w piątek wspomnienie bł. Bronisławy, Dziewicy, pierwszy piątek miesiąca oraz 78 rocznica wybuchu II wojny światowej, dzień modlitw w intencji poległych w obronie Ojczyzny i o pokój w świecie.

Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00. do odprawienia pierwszych piątków miesiąca zobowiązujemy młodzież III-ich klas Gimnazjum i dzieci klas IV-tych ze Szkół Podstawowych.

Mszą św. o godz. 18.00 w piątek rozpocznie rok formacyjny Akcja Katolicka. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej w Sali Pielgrzyma. Do wspólnoty Akcji Katolickiej zapraszamy nowych uczestników.

d) w sobotę pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim.

e) w przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Ofiary na tacę będą przeznaczone na Kurię Metropolitalną Białostocką.

W przyszłą niedzielę ogólnopolskie uroczystości dożynkowe na Jasnej Górze o godz. 11.00. z naszej parafii uda się delegacja do Częstochowy na dożynki pod przewodnictwem ks. Józefa Jaromy.

f) w poniedziałek  4-tego września rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego Mszą św. o godz. 8.00. pragniemy z Bogiem i Maryją rozpocząć ten kolejny nowy rok szkolny i katechetyczny. W związku z tym spowiedź dzieci i młodzieży oraz pracowników oświaty w pierwszy piątek września oraz w pierwszą niedzielę września podczas wszystkich Mszy św. Zaprośmy Pana Jezusa do współpracy na ten nowy rok.

3. Od 1 września Msze św. w naszym kościele w dni powszednie odprawiane będą o godz. 6.30, 7.00, 7.30 i 18.00. W niedziele i święta będzie znów odprawiana Msza św. o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. według stałego porządku.

4. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczęli posługę kapłańską mianowani przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę nowi kapłani: ks. Piotr Radkiewicz, ks. Jacek Guzowski, ks. Robert Matys.

Serdecznie witamy przybyłych do nas nowych kapłanów, otoczmy ich naszą serdecznością i modlitwą, aby wśród nas dobrze się czuli, ofiarnie pracowali, a Chrystus im błogosławił.

Pragniemy też serdecznie powitać i otoczyć modlitwą i życzliwością siostrę Krystynę ? Eucharystkę, która będzie katechizowała nasze dzieci i młodzież. Niech Chrystus siostrze Krystynie błogosławi w jej posłudze w naszej parafii.

5.Trwają prace remontowe i porządkowe przy naszym kościele. Za złożone ofiary na ten cel w ubiegłym tygodniu wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.