NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XX Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dziś odpust św. Rocha w Janowszczyźnie. Msza św. odpustowa o godz. 11.00, a następnie błogosławieństwo zwierząt gospodarskich.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek wspomnienie św. Piusa X, Papieża.

b) we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.

c) w czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła.

d) w sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, patronalne Święto Pomocników Maryi Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 6.30, 7.00, 10.00, 18.00. Po każdej Mszy św. Akt zawierzenia parafii Matce Bożej Częstochowskiej Królowej Polski z okazji Trzechsetnej rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

O godz. 21.00. Apel Jasnogórski na który serdecznie zapraszamy.

e) w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji pracowników Ciepłowni „Cersium” w Sokółce i ich rodzin oraz emerytów z tego zakładu.

3. Archidiecezjalny Dzień Eucharystii połączony z VI-tą rocznicą przeniesienia Cząstki Ciała Pańskiego do kaplicy Matki Bożej Różańcowej w kościele będziemy przeżywać w niedzielę 1 października 2017 i będzie on połączony z 40-godzinnym Nabożeństwem w dniach 28-29-30 września i 1 października. Główna uroczystość w niedzielę 1 października o godz. 11.00.

Módlmy się o Boże błogosławieństwo w przeżywaniu tych uroczystości i o liczne duchowe owoce spotkania z Chrystusem.

4. W ubiegłą niedzielę na potrzeby remontowe i porządkowe naszego kościoła zebrano na tacę 13.127,60 zł, 14 ?, 5$. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”. „Bóg zapłać” dla pracowników Ciepłowni w Sokółce za ofiarę złożoną na ten cel.

Za pracę przy malowaniu wnętrza kościoła w ubiegłym tygodniu zapłaciliśmy 20 tys. zł.

5. Na mocy dekretu Księdza Arcybiskupa Metropolity zostały dokonane zmiany personalne w naszym parafialnym zespole duszpasterskim. Ks. Michał został skierowany na studia na KUL-u w Lublinie, ks. Kamil został przeniesiony do Goniądza, a ks. Tomasz do posługi w par. Matki Bożej Różańcowej w Białymstoku.

Przeniesionym od nas kapłanom dziękujemy za ich ofiarną posługę duszpasterską w naszej wspólnocie i za posługę sakramentalną i modlitewną w kościele, za katechizację dzieci i młodzieży, za prowadzenie grup parafialnych, za wszelką dobroć i życzliwość za poświęcony czas i serce dla nas parafian i pielgrzymów.

Ks. Michałowi, Kamilowi i Tomaszowi będzie dalej towarzyszyć nasza serdeczna pamięć i modlitwa przed Cząstką Ciała Pańskiego.

Nastąpiły także zmiany w zespole Sióstr Eucharystek. Zostały przeniesione: siostra Przełożona Janina oraz siostra Małgorzata. Dziękujemy przeniesionym Siostrom Eucharystkom za wszelkie dobro wyświadczone dla nas. Siostrze Janinie „Bóg zapłać” za troskę o rozwój kultu Eucharystii, za posługę pielgrzymom, za pomoc w sprawach duszpasterskich przez modlitwę i dobre rady.

Siostrze Małgorzacie dziękujemy za zaangażowanie w prowadzeniu ERM-u, za prowadzenie scholii dziecięcej wraz z ks. Michałem, za katechizację dzieci i za każdą troskę dla chwały Chrystusa Eucharystycznego i uświęcenia nas.

Odchodzącym siostrom Janinie i Małgorzacie życzymy obfitych łask Bożych, mocy Ducha Świętego, błogosławieństwa Chrystusa Eucharystycznego w pracy na nowych placówkach wraz z darem naszej modlitwy.