NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XIX Niedziela Zwykła

| dodał:

Wniebowzięcie NMP

1. Dziś ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby remontowe i porządkowe naszego kościoła. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2.W tym tygodniu:

a) w poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Kapłana i Męczennika, dzień modlitewnej pamięci o poległych w obozach i więzieniach.

b) we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Święto Matki Bożej Zielnej. Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego. Poświęcenie plonów i kwiatów po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30. W tym dniu przed kościołem zbiórka ofiar na Radio „I”.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest pamiątką cudu nad Wisłą z 1920 roku oraz Świętem Wojska Polskiego. Wszystkich serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00. Podczas tej Mszy św. będziemy się modlić w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego oraz o Boże błogosławieństwo w pracy przy żniwach i dobrą pogodę w czasie żniw. Na Mszę św. o godz. 10.00 prosimy o przywiezienie wieńców dożynkowych z poszczególnych wsi. O 21.00 Apel Jasnogórski.

W tym dniu w parafii p. w. Wniebowzięcia NMP w Sokółce odpust, na który zaprasza ks. Proboszcz Adam Baranowski.

c) w środę o godz. 18.00 Msza św. za Ojczyznę, na którą serdecznie zapraszamy.

d) w czwartek wspomnienie św. Jacka, Kapłana.

e) w sobotę wspomnienie św. Bernarda, Opata, Doktora Kościoła.

f) w przyszłą niedzielę odpust św. Rocha w Janowszczyźnie, na który zaprasza ks. Proboszcz z Lipiny. Msza św. odpustowa o godz. 13.00, a następnie błogosławieństwo zwierząt gospodarskich.

3. Ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na remont kościoła w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”. „Bóg zapłać” rodzinie Wojtkielewicz, która z racji pogrzebu śp. Ireny Wojtkielewicz zamiast kupować kwiaty i wieńce pogrzebowe złożyła ofiarę na remont kościoła. Msza św. za śp. Irenę Wojtkielewicz zostanie odprawiona 17 sierpnia o godz. 7.00.

4. W sobotę 19 sierpnia o godz. 6.30 wyruszy z naszego kościoła trzecia piesza pielgrzymka śladami ks. Dariusza Sańko z Sokółki do Różanegostoku i zakończy się w Różanostockim Sanktuarium Mszą św. o godz. 17.00. Zapisy na pielgrzymkę w dniu pielgrzymki lub na numer telefonu 690863980.

5. Dziś przybędą do nas ok. godz. 20.00 motocykliści XVII-go Międzynarodowego Rajdu Katyńskiego. Po zatrzymaniu się na parkingu przykościelnym motocykliści oddadzą hołd pomordowanym w Katyniu i sybirakom przy pomniku Sybiraka na naszym placu przykościelnym, pozostaną na nocleg, a w poniedziałek po porannej Mszy św. wyruszą w dalszą trasę Rajdu Katyńskiego. Jak zwykle otoczmy motocyklistów Rajdu Katyńskiego naszą życzliwością i przyjdźmy na spotkanie z nimi.