NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XIII Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.

Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym przeznaczone są na Białostocką Kurię Metropolitalną.

2. Intencje modlitewne dla Kół Żywego Różańca na lipiec:

Za naszych braci i siostry, którzy oddalili się od wiary, aby dzięki naszej modlitwie i naszemu ewangelicznemu świadectwu ponownie odkryli obecność Pana bogatego w miłosierdzie oraz piękno życia chrześcijańskiego.

3. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek Święto św. Tomasza, Apostoła oraz dzień imienin naszego ks. Tomasza o którym pamiętajmy w naszych modlitwach.

b) w czwartek wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne zakończony Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 17.30.

c) w piątek pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.

d) w sobotę wspomnienie świętego Jana z Dukli, Kapłana.

e) w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele remontowe i konserwatorskie naszego kościoła. Za ofiary złożone na ten cel w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4. Z przykrością informujemy, że wciąż przybywa śmieci na cmentarzu grzebalnym. Wywóz i utylizacja śmieci bardzo wiele kosztuje parafię, wiedząc, że są prowadzone kosztowne prace remontowe i konserwatorskie w kościele.

Prosimy kamieniarzy, aby betonowych części ze starych pomników nie wrzucać do pojemników na śmieci, lecz zabierać ze sobą do utylizacji. Prosimy też o ograniczenie wieńców, zniczy i kwiatów nagrobnych.

5.W zakrystii i przed kościołem do nabycia archidiecezjalne czasopismo „Drogi Miłosierdzia”.