NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XI Niedziela Zwykła

| dodał:

Powołanie Apostołów

1. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

W dzisiejszą niedzielę Dziekan Senior ks. Józef Kuczyński obchodzi Złoty Jubileusz Kapłaństwa. Uroczystą Mszę Świętą Jubileuszową Dostojny Jubilat odprawi w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Zielonym Osiedlu w Sokółce o godz. 11.00.

Dostojnego Jubilata otoczmy naszą modlitwą, dziękując Bogu za dar Jego 50-lecia kapłaństwa.

2. W tym tygodniu:

Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie po wieczornej Mszy św. (także w dzisiejszą niedzielę) będą odprawiane Nieszpory Eucharystyczne, Nabożeństwo Czerwcowe i procesja wokół kościoła. Do udziału w Nabożeństwach Oktawy Bożego Ciała wszystkich serdecznie zapraszamy. Liczymy na liczny udział ministrantów, dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży.

a) w środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika.

b) w czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, według następującego porządku: o godz. 17.30 Nieszpory Eucharystyczne, o godz. 18.00 Msza św., po Mszy św. Nabożeństwo Czerwcowe, Procesja Eucharystyczna wokół kościoła, święcenie wianków i ziół oraz błogosławieństwo dzieci. Uczestników procesji, którzy gorliwie będą gorliwie uczęszczać na Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała czeka słodka niespodzianka.

Również w czwartek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych profesorów LO w Sokółce oraz zmarłych kolegów.

Po nabożeństwie kończącym Oktawę Bożego Ciała zostanie wykonany koncert Jubileuszowy 70-lecia Sokólskiego LO.

c) w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 8.00 z udziałem dzieci i młodzieży kończących rok szkolny oraz o godz. 10.00 i 18.00. Z racji uroczystości w piątek nie ma postu.

Wszystkie szkoły i przedszkola z Bogiem i Maryją w piątek kończą rok szkolny i rozpoczynają wakacje.

Spowiedź dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego we czwartek od godz. 17.30. Rodziców, nauczycieli i wychowawców prosimy o pomoc w przyjściu dzieci i młodzieży do spowiedzi i na Mszę św. kończącą rok szkolny.

d) w sobotę o godz. 10.00 rozpoczęcie 37-mej Pieszej Pielgrzymki Różanostockiej dla naszych grup pielgrzymkowych z Sokółki.

Zapisy na pielgrzymkę w naszej parafii będą prowadzone od poniedziałku codziennie po wieczornej Mszy św. w holu na starej plebanii. Wpisowe: I osoba: 15 zł, II osoba:10 zł, III osoba z rodziny: 5 zł, IV i kolejne wpisowego nie płaci! (+ 10 zł na powrót autokarem). Organizacją pielgrzymki w naszej parafii zajmują się: ks. Michał i ks. Kamil.

Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do udziału w Pielgrzymce. Zakończenie pielgrzymki w Różanostockim Sanktuarium w przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 17.00.

Spowiedź naszych pielgrzymów we czwartek i piątek podczas wieczornej Mszy św.

3. W ubiegłą niedzielę na remont kościoła zebrano na tacę kwotę 11.170,02 zł, 3,40 ? i 1 $. Wszystkim ofiarodawcom, również indywidualnym oraz osobom, które złożyły ofiary na remont kościoła na konto parafialne składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Informujemy, że za wycinkę drzew na cmentarzu grzebalnym zapłaciliśmy 30 tys. zł. Pozostało do zapłacenia jeszcze 5 tys. zł.

Natomiast za dwa ostatnie wywozy śmieci z cmentarza grzebalnego zapłaciliśmy 12.937,32 zł.

4.Prenumeratorzy prasy katolickiej proszeni są o przedłużenie prenumeraty na II półrocze 2017 r.