NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Uroczystość Trójcy Świętej

| dodał:

1. Dziś Uroczystość Trójcy Najświętszej i zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Ofiary składane na tacę w dzisiejszą niedzielę będą przeznaczone na remont kościoła. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek w Zespole Szkół w Sokółce (w LO) odbędzie się finał IX Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II”. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 w naszym kościele pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego. Po Mszy św. dalszy ciąg programu finału IX Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II” w budynku Zespołu Szkół w Sokółce (LO) przy ul. Mickiewicza.

b) we wtorek Odpust św. Antoniego w naszej parafii. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00 z udziałem dzieci i 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.30 Procesja Eucharystyczna. Błogosławieństwo dzieci
z racji Odpustu po Mszach św. o godz. 10.00, 11.30 i 16.00.

Z okazji Odpustu w kaplicy św. Kazimierza będą przyjmowane intencje mszalne indywidualne i składkowe do św. Antoniego. Zachęcamy też do nabywania świec wotywnych i obchodzenia wokół ołtarza św. Antoniego polecając w modlitwie swoje intencje Bogu przez pośrednictwo św. Antoniego. Świece będzie można nabywać przy ołtarzu św. Anny.

Bractwo św. Antoniego prosimy o pomoc przy obsłudze świec i wiernych. Wszystkim uczestnikom Odpustu życzymy jak najobfitszych łask za przyczyną św. Antoniego i zapraszamy na Odpust.

Z racji przeżywanych Dni Sokółki o godz. 11.30 na św. Antoniego zostanie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców Sokółki z udziałem władz miejskich na którą serdecznie zapraszamy.

c) w środę wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika.

d) w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. będą odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00. Główną Mszą św. Bożego Ciała będzie Msza św. o godz. 10.00 z udziałem obu parafii: Wniebowzięcia NMP i naszej św. Antoniego.

Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy wspólna Procesja Eucharystyczna ulicami Sokółki do czterech ołtarzy następującą trasą: od dzwonnicy, bramy naszego kościoła, ul. Grodzieńską, Mickiewicza, Sikorskiego, Targową do kościoła Wniebowzięcia NMP.

Ołtarze na trasie procesji przygotowują obie parafie. Nasza parafia przygotowuje dwa ołtarze: pierwszy przy ul. Mickiewicza na posesji państwa Hajkowskich, drugi przy ul. Sikorskiego, przy tym samym bloku co zawsze ? naprzeciwko Starostwa. Pozostałe dwa ołtarze przygotowuje parafia Wniebowzięcia NMP.

Udział w Procesji Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem wiary w Obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i wyrazem wdzięczności za tę Obecność.

Uczestników procesji prosimy o przygotowanie się do procesji. Należy zadbać o sprzęt procesyjny i o stroje. W procesji Bożego Ciała biorą udział dzieci, które miały Pierwszą Komunię świętą w swoich strojach.

Nad przebiegiem i porządkiem procesji niech czuwają służby porządkowe i harcerze. Młodzież żeńską prosimy o zgłaszanie się do trzymania wstążek przy chorągwiach, a młodzież gimnazjalną, bierzmowaną w tym roku do niesienia sztandarków różańcowych. Bardzo prosimy, aby na trasie procesji udekorować mieszkania i domy. Sklepy niech będą pozamykane w dniu Bożego Ciała.

Po zakończeniu procesji będzie odprawiona Msza św. w kościele Wniebowzięcia NMP przy ul. Targowej.

Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Podczas Oktawy po wieczornej Mszy św. będą odprawiane Nieszpory Eucharystyczne połączone z Nabożeństwem Czerwcowym oraz procesją dookoła kościoła.

Do udziału w nabożeństwach Oktawy wszystkich serdecznie zapraszamy. Liczymy na liczny udział ministrantów, dzieci i młodzieży.

W czwartek na Boże Ciało o godz. 17.30 Nieszpory Eucharystyczne.

e) w piątek o godz. 18.00 Msza św. za Ojczyznę, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.

f) w sobotę wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika.

g) w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.