NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Zesłanie Ducha Świętego

| dodał:

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli Zielone Świątki, pierwsza niedziela miesiąca oraz Dzień Dziękczynienia za świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

Za odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” w dzisiejszą niedzielę można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Po sumie i nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna wokół kościoła.

Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. Intencje modlitewne dla Kółek Różańcowych na czerwiec:

Za przywódców narodów, aby podjęli skuteczne działania w celu zakończenia handlu bronią, pociągającego za sobą wiele niewinnych ofiar.

3. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek drugi Dzień Zielonych Świąt, Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła dzień chorych w naszej parafii. Msze św. będą odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00 11.30, 16.00 dla dzieci i 18.00.

Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji chorych naszej parafii, podczas której chorym zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Spowiedź chorych w kościele od godz. 9.45. Rodziny i opiekunów chorych prosimy o przywiezienie chorych do kościoła na tę Mszę św. Będzie to Msza św. składkowa.

b) w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Tegoroczny dzień modlitw o uświęcenie kapłanów naszej Archidiecezji odbędzie się w Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w naszym kościele z udziałem kapłanów i biskupów całej Archidiecezji Białostockiej oraz biskupów Archidiecezji Katowickiej.

Rozpoczęcie Dnia Modlitw o Uświęcenie Kapłanów o godz. 14.00. Prosimy wiernych naszej parafii o modlitwę w intencji naszych kapłanów, wszystkich kapłanów i biskupów oraz Arcybiskupa Nominata Tadeusza Wojdy, który przybędzie w tym dniu do nas.

Tegoroczny dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów będzie połączony z obchodami Jubileuszu 70-lecia święceń kapłańskich Arcybiskupa Stanisława Szymeckiego. Pragniemy otoczyć modlitwą Arcybiskupa Stanisława i przekazać wyrazy wdzięczności za jego posługę pasterską w naszej Archidiecezji.

W programie tego Dnia Modlitw:

 Konferencja duchowa,

 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem czerwcowym,

 Jubileuszowa Msza św. koncelebrowana.

Do udziału we wspólnej modlitwie z kapłanami i biskupami wszystkich serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium.

c) w sobotę wspomnienie bł. Bogumiła oraz święcenia biskupie i ingres nowego Metropolity naszej Archidiecezji ks. Tadeusza Wojdy w Białostockiej Archikatedrze o godz. 11.00.

Otoczmy nowego Metropolitę ks. Abp Tadeusza Wojdę naszą modlitwą wypraszając Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w Jego pasterskiej posłudze Ludowi Bożemu Białostockiej Metropolii.

d) w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na remont kościoła.

4. Ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na remont kościoła w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”. „Bóg zapłać” dla Koła Żywego Różańca z Osiedla Centrum 3 za złożoną ofiarę na ten cel.

5.Trwa kontynuacja wycinki drzew wyznaczonych przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na cmentarzu grzebalnym. Osoby, które są zainteresowane nabyciem wyciętych drzew na cmentarzu proszone są o zgłoszenie się do ks. Proboszcza.