NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Wniebowstąpienie Pańskie

| dodał:

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z naszej parafii będą przeżywały I rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na rzecz ośrodka „Metanoia” pod nazwą „Kilometry Dobra” organizowana przez Caritas naszej Archidiecezji.

2. W tym tygodniu:

Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za udział w Nowennie można uzyskać odpust zupełny.

a) w poniedziałek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy.

b) we wtorek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej.

c) w środę Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i zakończenie Nabożeństwa Majowego.

d) w czwartek wspomnienie św. Justyna, pierwszy czwartek miesiąca, Międzynarodowy Dzień Dziecka i rozpoczęcie Nabożeństwa Czerwcowego. Nabożeństwo Czerwcowe w naszym kościele będzie odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św. a w niedziele i święta również po sumie. Zachęcamy do odprawienia Nabożeństwa Czerwcowego w rodzinach czy też we wspólnocie wiejskiej przy kapliczkach lub krzyżach.

Do wspólnej modlitwy w intencji dzieci naszej parafii zapraszamy dzieci i ich rodziców we czwartek na Mszę o godz. 18.00.

e) w piątek pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.

f) w sobotę wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, Męczenników, pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.

W sobotę odbędzie się VI-ta Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych do naszego Sanktuarium Eucharystycznego. Rozpocznie się Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego o godz. 11.00, a zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentu i aktem zawierzenia dzieci Chrystusowi Eucharystycznemu.

Do uczestnictwa w tej pielgrzymce zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii i całej Sokółki, które w tym roku przyjęły Pierwszą Komunię św. Dzieci przychodzą w strojach Pierwszokomunijnych na godz. 10.00. Spowiedź tych dzieci w pierwszy piątek.

Zapraszamy chętnych wolontariuszy do obsługi młodych pielgrzymów. Potrzebne będą służby porządkowe i medyczne. Na czas pielgrzymki parking przykościelny będzie zarezerwowany dla autokarów przywożących dzieci pierwszokomunijne z Archidiecezji.

W sobotę po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim.

g) w przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie i nabożeństwie czerwcowym Procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

Mszę św. o godz. 8.30 odprawi ks. Marcin Sztrom neoprezbiter jako diakon posługujący w naszej parafii. Po Mszy św. ks. Marcin udzieli prymicyjnego błogosławieństwa i rozda obrazki. Zapraszamy.

Przyszłą niedziela to również Dzień Dziękczynienia za świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie pod hasłem „Dziękujemy za chleb”. Przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

h) w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego Święto Matki Kościoła i Dzień Chorych w naszej parafii. Msza św. z udziałem chorych i udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych o godz. 10.00. Rodziny i opiekunów chorych prosimy o przywiezienie chorych do kościoła.

Przypominamy o kończącym się w Niedzielę Trójcy Świętej, to jest 11 czerwca, czasie spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

3. Trwają prace remontowe w kościele. Za złożone ofiary na ten cel w ubiegłym tygodniu ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4. Upominamy: nie przywozić prywatnych śmieci do śmieci cmentarnych. To jest nieuczciwe.