NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
VI Niedziela Wielkanocna

| dodał:

1. Przeżywamy VI-tą Niedzielę Wielkanocną. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 i o godz. 11.30 dzieci ze Szkół Podstawowych naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Niech to będzie dzień radości całej naszej parafii.

2. W tym tygodniu:

Przeżywamy Biały Tydzień ze Mszą św. o godz. 18.00 i Nabożeństwem Majowym.

a) w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych oraz dzień modlitwy za Kościół Katolicki w Chinach.

b) w piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza, Kapłana oraz Dzień Matki. Naszym kochanym matkom żyjącym i nieżyjącym w tym dniu złóżmy dar modlitwy i wdzięczności.

W piątek rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za udział w Nowennie można uzyskać odpust zupełny.

c) w sobotę V-ty Zjazd Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce. W programie Zjazdu uroczysta Msza św. w intencji Absolwentów, Nauczycieli i uczestników Zjazdu o godz. 10.00 w naszym kościele pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, Metropolity Gdańskiego.

W imieniu organizatorów Zjazdu serdecznie zapraszamy Absolwentów sokólskiego Liceum Ogólnokształcącego i zaproszonych gości do udziału w tych uroczystościach.

d) w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W związku z tą uroczystością w poniedziałek, wtorek i środę w tym tygodniu przypadają dni modlitw o dobre urodzaje oraz za kraje głodujące. W poniedziałek o dobre urodzaje będzie odprawiona procesja błagalna do Krzyża Misyjnego o godz. 17.30, we wtorek i środę o dobre urodzaje będziemy się modlić podczas Koronki do Bożego Miłosierdzia i Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W przyszłą niedzielę pierwsza rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci z naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 11.30.

Spowiedź dzieci przeżywających pierwszą rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, ich rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na rzecz ośrodka „Metanoia” pod nazwą „Kilometry Dobra” organizowana przez Caritas naszej Archidiecezji.

3. W sobotę 27 maja w Archikatedrze Białostockiej, czyli Farze o godz. 11.00 święcenia kapłańskie diakonów, wśród nich diakonów Adama Kiermuta i Marcina Sztroma, którzy pełnili posługę diakońską w naszej parafii. Naszą modlitwą otoczmy nowo wyświęconych kapłanów.

4. Ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na remont kościoła w ubiegłym tygodniu i na tacę w ubiegłą niedzielę składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W ubiegłą niedzielę na tacę złożono ofiarę 10.343,10 zł i 11$.

„Bóg zapłać” dla Kółek Różańcowych z ul. Grodzieńskiej i z nowej plebanii za ofiarę złożoną na ten cel.

„Bóg zapłać” rodzinom, które z okazji pogrzebu śp. Heleny Szydłowskiej oraz śp. Heleny Rochalskiej zamiast kupować wieńce i kwiaty na pogrzeb swoich zmarłych złożyli ofiary na remont kościoła.

Msza św. za śp. Helenę Rochalską zostanie odprawiona 22 maja w poniedziałek o godz. 6.30, a Msza św. za śp. Helenę Szydłowską zostanie odprawiona 24 maja w środę o godz. 6.30.

5. Komunikaty:

a)W poniedziałek i wtorek w tym tygodniu przybędzie do nas Sekretarz Krajowy Papieskich Dzieł Rozkrzewiania Wiary ks. Maciej Będziński wraz z siostrą Moniką Klawerianką z Sekretariatu Misyjnego. W poniedziałek spotkają się oni z dziećmi w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sokółce., a we wtorek zapoznają z problematyką misyjną młodzież Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sokółce.

W poniedziałek ks. Maciej Będziński odprawi Mszę św. o godz. 18.00 w naszym kościele i zapozna z problematyką misyjną dzieci pierwszokomunijne i wszystkich zgromadzonych na tej Mszy św. pobudzając nas do troski o misje św.