NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
V Niedziela Wielkanocna

| dodał:

" Ja jestem drogą i prawdą i życiem"

1. Dzisiejsza V-ta Niedziela Wielkanocna kończy Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne i wprowadza w uroczystość obchodów Dnia Strażaka w Sokółce.

Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji Straży Zawodowej i Ochotniczej Powiatu Sokólskiego i ich rodzin na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.

Dziś ofiary składane na tacę będą przeznaczone na remont wnętrza kościoła. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś imieniny obchodzi nasz kościelny Pan Maciej. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

2. W tym tygodniu:

a) we wtorek święto św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, Patrona Polski oraz dzień modlitwy za Ojczyznę. Msza św. za Ojczyznę zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00 na która wszystkich serdecznie zapraszamy.

b) w przyszłą niedzielę Pierwsza Komunia Święta dzieci z naszej parafii. Do Pierwszej Komunii Świętej dzieci przystąpią w dwóch grupach. I grupa podczas Mszy św. o godz. 10.00, II grupa podczas Mszy św. o godz. 11.30. Spowiedź tych dzieci, ich rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 16.30. Rodzicom przypominamy, aby przyjęcie pierwszokomunijne odbyło się bez alkoholu.

3. „Bóg zapłać” rodzinom, którzy z okazji pogrzebu śp. Franciszka Kundy oraz śp. Mieczysławy Heleny Żukiewicz zamiast kupować wieńce i kwiaty na pogrzeb swoich zmarłych złożyli ofiary na remont kościoła. Msza św. za śp. Franciszka Kundę zostanie odprawiona 15 maja w poniedziałek o godz. 6.30, a Msza św. za śp. Mieczysławę Helenę Żukiewicz zostanie odprawiona 17 maja w środę o godz. 6.30.

4. Dnia 15 maja (poniedziałek) przypada Międzynarodowy Dzień Rodziny. Tego dnia chcemy modlić się w intencji naszych rodzin podczas Mszy św. i majowego o godz. 18.00.

5. 20 maja (sobotę) Muzeum Ziemi Sokólskiej zaprasza na Noc Muzeów/Noc Świątyń. Akcja ma za zadanie przybliżyć historię i kulturę lokalna w sposób atrakcyjny dla mieszkańców. O godz. 21.00 jest zaplanowane zwiedzanie kościoła p.w. św. Antoniego w Sokółce. Serdecznie zapraszamy.