NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV Niedziela Wielkanocna

| dodał:

Dobry Pasterz

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, IV-ta Niedziela Wielkanocna nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne pod hasłem: „Idźcie i głoście”.

Naszą modlitwą wspierajmy wszystkich powołanych do służby Bożej i prośmy Boga, aby nieustannie wzbudzał nowe, liczne i święte powołania do życia kapłańskiego i konsekrowanego.

Dziś ofiary składane na tacę są przeznaczone na AWSD w Białymstoku.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca dziś po sumie i majowym procesja eucharystyczna wokół kościoła.

Dziś we Mszy św. o godz. 10.00 biorą udział motocykliści. Po Mszy św. poświęcenie motocykli na parkingu.

2. Intencje modlitewne dla Kółek Różańcowych na maj:

Za chrześcijan Afryki, aby dawali świadectwo pojednania, sprawiedliwości i pokoju na wzór Jezusa Miłosiernego.

3.W tym tygodniu:

Przeżywamy Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego i trwamy w atmosferze przeżywania 100-nej rocznicy Objawień Fatimskich.

a) w poniedziałek Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski oraz dzień imienin Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Seniora Stanisława Szymeckiego i naszego Księdza Dziekana o którym pamiętajmy w naszych modlitwach wypraszając obfite Boże łaski.

Msze św. będą odprawione według porządku dnia powszedniego.

b) we środę, piątek i sobotę przypadają kwartałowe Dni Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne.

c)we środę ? dzień Bierzmowania młodzieży klas III-cich gimnazjalnych w naszej parafii. Bierzmowania udzieli Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki we środę podczas Mszy św. o godz. 18.00.

Spowiedź kandydatów do Bierzmowania, ich świadków, rodziców i chrzestnych, którzy jeszcze nie byli w spowiedzi we wtorek o godz. 17.30. Po wieczornej Mszy św. we wtorek spotkanie kandydatów do Bierzmowania w kościele. Będzie to próba generalna.

Z racji Bierzmowania Nabożeństwo Majowe we środę zostanie odprawione o godz. 17.30 wraz z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Odpowiedzialnym za przygotowanie do Bierzmowania jest ks. Tomasz Kiercel.

Kandydaci do Bierzmowania uczestniczą we Mszy św. wieczornej i Nabożeństwie Majowym ? jako duchowym przygotowaniu do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

d) w sobotę wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i obchody 100-tnej rocznicy Objawień Fatimskich w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej w Białymstoku o godz. 11.00.

W sobotę w naszym kościele odbędą się uroczystości ku czci św. Izydora Oracza, Patrona Rolników.

Msza św. w intencji czcicieli św. Izydora Oracza oraz rolników Podlasia zostanie odprawiona w naszym sanktuarium w sobotę o godz. 11.00 na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.

Po Mszy św. dalszy program uroczystości w Zespole Szkół Rolniczych w Sokółce.

e) w przyszłą niedzielę uroczystość obchodów Dnia Strażaka w Sokółce. Msza św. w intencji Straży Zawodowej i Ochotniczej Powiatu Sokólskiego i ich rodzin zostanie odprawiona w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 10.00. Po Mszy św. dalszy program uroczystości na placu przed Komendą powiatowej Straży w Sokółce.

Do udziału w tych uroczystościach i do wspólnej modlitwy w intencji strażaków wszystkich serdecznie zapraszamy.

4. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na remont kościoła. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

5. Próby przed Pierwszą Komunią Świętą w naszym kościele:

a)grupa I ? poniedziałek i środa godz. 16.30,

b)grupa II ? wtorek i czwartek godz. 16.30.

6. W zakrystii i przed kościołem do nabycia czasopismo Drogi Miłosierdzia. Znajdziemy w nim m. in. artykuły poświęcone osobie nowego Metropolity Białostockiego, 100-tnej rocznicy Objawień Fatimskich i wiele innych.