NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
III Niedziela Wielkanocna

| dodał:

Nabożeństwo Majowe

1. Dziś III Niedziela Wielkanocna. Po Mszy św. o godz. 13.00 w Sali Pielgrzyma spotkanie z rodzicami młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do Bierzmowania

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika i rozpoczęcie Nabożeństwa Majowego. Nabożeństwo Majowe w naszym kościele będzie odprawiane przez cały maj codziennie po wieczornej Mszy św., a w niedziele i święta również po Sumie.

Zachęcamy do odprawiania Nabożeństwa Majowego po wsiach przy kapliczkach lub krzyżach oraz w rodzinnym gronie. Przy okazji majowego zadbajmy o krzyże przydrożne i kapliczki.

Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież do codziennego uczestnictwa w Nabożeństwie Majowym w naszym kościele.

b) we wtorek wspomnienie św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

c) we środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski  Głównej Patronki Polski oraz 226-ta rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego.

Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. program patriotyczny.

O godz. 21.00 Apel Jasnogórski

d) we czwartek wspomnienie św. Floriana, Męczennika, patrona strażaków oraz pierwszy czwartek miesiąca. W naszych modlitwach wypraszajmy Boże łaski strażakom i ich rodzinom oraz módlmy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O godz. 17.30 Nieszpory Eucharystyczne. Modlitwą indywidualną i wspólną włączmy się w przeżywanie tego dnia.

Uroczyste obchody Święta Strażaków odbędą się w Sokółce 14-go maja.

e) w piątek pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.

f) w sobotę Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 6.30 i 18.00.

W sobotę w naszym sanktuarium Dzień Skupienia dla Wspólnot Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie konferencją o godz. 9.00 w Sali Pielgrzyma. Poprowadzi o. Waldemar Sojka  Redemptorysta.

g) w przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie i Nabożeństwie Majowym Procesja Eucharystyczna. W przyszłą niedzielę taca na AWSD w Białymstoku.

3. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na remont kościoła.

„Bóg zapłać” rodzinie Boboryko, która z okazji pogrzebu śp. Danuty Boboryko w zamian za wieńce i kwiaty złożyła ofiarę na remont kościoła. Msza św. w intencji śp. Danuty Boboryko zostanie odprawiona 4 maja o godz. 6.30.

4. W dniach 14-21 maja 2017 jest organizowany autorski pielgrzymkowy wyjazd do Włoch. Informacje szczegółowe dotyczące wyjazdu na tablicy ogłoszeń.