NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
II Niedziela Wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego

| dodał:

Jezu, ufam Tobie!

1. Dziś II-ga Niedziela Wielkanocna, Święto Miłosierdzia Bożego i zakończenie Nowenny do Bożego Miłosierdzia Koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszą św. o godz. 15.00.

Dziś z racji Święta Bożego Miłosierdzia przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na pomoc narodowi syryjskiemu.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia, uwrażliwiający nas na potrzeby duchowe i materialne naszych bliźnich. Osoby będące w potrzebie materialnej będziemy mogli wesprzeć składając ofiarę do skarbonki „Caritas”wystawionej w kościele przy obrazie Miłosierdzia Bożego.

Dziś podczas Mszy św. o godz. 10.00 wezmą udział motocykliści sokólscy. Po Mszy św. poświęcenie i błogosławieństwo motocykli i motocyklistów na parkingu przy kościele i rozpoczęcie sezonu motocyklowego według ustalonego programu.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek Uroczystość św. Jerzego, Męczennika, Głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej i AWSD w Białymstoku. Msze św. będą odprawione według porządku dnia powszedniego.

Z racji poniedziałkowej Uroczystości św. Jerzego, dziś po każdej Mszy św. będą zapisywane intencje mszalne indywidualne i składkowe do św. Jerzego o ocalenie dobytku.

b) we wtorek Święto św. Marka, Ewangelisty, dzień modlitw o urodzaje. W związku ze świętem św. Marka, we wtorek przed wieczorną Mszą św., o godz. 17.30 odbędzie się procesja przebłagalna z modlitwą o dobre urodzaje do Krzyża misyjnego.

c) we środę Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski przeniesiona z dzisiejszej niedzieli. Msze św. będą odprawione według porządku dnia powszedniego.

d) we czwartek w Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Sokółce odbędzie się etap wojewódzki IX Olimpiady Myśli Jana Pawła II. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w naszym kościele pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Abp Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego.

Po Mszy św. dalszy ciąg programu IX Olimpiady Myśli Jana Pawła II w budynku Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Sokółce obok kościoła.

Również w czwartek w naszym kościele odbędzie się dzień skupienia Akcji Katolickiej Archidiecezji Białostockiej.

W programie:

godz. 17.00  adoracja Najświętszego Sakramentu,

godz. 17.30  Nieszpory Eucharystyczne,

godz. 18.00  Msza św.

Po Mszy św. konferencja w Sali Pielgrzyma, prowadzona przez Ks. Prałata Tadeusza Żdanuka.

e) w sobotę Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy, Dzień Męczenników Duchownych Polskich z czasów II Wojny Światowej oraz 38 rocznica święceń biskupich Jego Ekscelencji Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego, któremu wypraszajmy obfite Boże łaski w Jego pasterskim posługiwaniu.

Natomiast parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sokółce zaprasza wszystkich motocyklistów na rozpoczęcie sezonu motocyklowego Mszą św. w sobotę 29 kwietnia o godz. 11.00. Po Mszy św. na palcu przed kościołem błogosławieństwo i poświęcenie motocykli i motocyklistów oraz przejazd w kierunku Kuźnicy na wspólny posiłek.

Organizatorem jest ks. Tomasz Oświeciński.

f) w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 w Sali Pielgrzyma spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Bierzmowania.

3. Za złożone ofiary w ubiegłym tygodniu na remont kościoła ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

„Bóg zapłać” Panu Wilczewskiemu z Białous i jego współpracownikom za wycięcie starych drzew przy kościele i zasadzenie nowych drzewek.

Firmie Eko-Gril w Sokółce dziękujemy za dary wielkanocne przekazane na plebanię.

Wszystkim darczyńcom i dobroczyńcom niech Bóg błogosławi.