NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Palmowa

| dodał:

1. Dziś Niedziela Palmowa, Światowy Dzień Młodzieży i zakończenie Rekolekcji Wielkopostnych. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm.

Taca na remont wnętrza kościoła.

Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Caritas parafialną.

W pierwszej połowie kwietnia przeżywamy rocznice smutnych wydarzeń dla Polskiego Narodu: 12-stą rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, VII-mą rocznicę katastrofy smoleńskiej oraz Dzień Pamięci Zbrodni Katyńskiej.

Dlatego dziś w wigilię VII-mej rocznicy katastrofy smoleńskiej w naszym sanktuarium o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, ofiar katastrofy smoleńskiej i ich rodzin oraz za pomordowanych w Katyniu polskich oficerów i ich rodzin z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, służb mundurowych naszego regionu i władz samorządowych.

Przed wieczorną Mszą św. dziś o godz. 17.30 przed pomnikiem Sybiraków i tablicą poświęconą ofiarom katastrofy smoleńskiej z Panem Prezydentem Rzeczypospolitej Polski na czele na placu przykościelnym zostaną złożone kwiaty i znicze z dołączoną modlitwą za poległych i pomordowanych za Ojczyznę.

Do udziału w tych uroczystościach serdecznie wszystkich mieszkańców Sokółki zapraszamy.

Już tradycyjnie, dziś po wieczornej Mszy św. ok. godz. 19.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami Sokółki z naszego kościoła do kościoła Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Osiedlu Zielonym.

Do udziału w Drodze Krzyżowej serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Sokółki i okolic. Zabieramy ze sobą świece lub lampiony oraz śpiewniki.

Jutro w VII-mą rocznicę katastrofy smoleńskiej o godz. 18.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny oraz ofiar katastrofy smoleńskiej i ich rodzin z udziałem mieszkańców Sokółki i władz lokalnych na którą serdecznie zapraszamy.

Po wieczornej Mszy św. hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej i zbrodni katyńskiej przy pomniku Sybiraków.

2. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, który koncentruje nasze myśli i przeżycia na Triduum Paschalnym ? uobecniającym mękę, śmierć
i zmartwychwstanie Chrystusa. Triduum Paschalne to Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota.

Nabożeństwa podczas Triduum Paschalnego w naszym kościele:

a) Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 18.00,

b) Wielka Sobota o godz. 19.00.

W Wielki Czwartek nie będzie Nieszporów Eucharystycznych.

3. W Wielki Czwartek o godz. 9.00 rano w Bazylice Metropolitalnej w Białymstoku Msza św. Krzyżma i poświęcenie Olejów. W tej Mszy św. w Bazylice biorą udział kapłani i ministranci całej Archidiecezji.

Nasi ministranci udadzą się na tę uroczystość do Białegostoku autokarem z ks. Andrzejem.

4. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i tradycyjnie przedłuża się go na Wielką Sobotę.

W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po Koronce Droga Krzyżowa w kościele.

5. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele od godz. 13.00, a następnie co 20 min. do godz. 18.00. Poświęcenie pokarmów po wsiach należy uzgodnić z księżmi.

W Wielką Sobotę na wieczorne nabożeństwo o godz. 19.00 przynosimy świece. Ze świecami uczestniczymy w Liturgii Światła i Obrzędzie Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św.

6. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 9.00 w naszym kościele Ciemna Jutrznia modlitwa Kościoła psalmami. Zapraszamy.

7. Spowiedź w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę rano od godz. 7.00 do 8.00. W Wielki Czwartek nie będzie spowiedzi.

8. W Wielki Czwartek i Wielki Piątekadoracja Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie po wieczornym Nabożeństwie będzie trwać do godz. 24.00.

Adoracja Pana Jezusa w Wielki Piątek i Wielką Sobotę w ciągu dnia prowadzona przez dzieci i młodzież będzie przebiegać według porządku ustalonego z katechetami:

godz. 9.00 ? 11.00 ? klasy gimnazjalne, s. Iwona, ks. Tomasz,

godz. 11.00 ? 12.00 ? klasy I-II-IV ? Szkoła Podstawowa, s. Maria, ks. Kamil,

godz. 12.00 ? 13.00 ? klasy III-V-VI ? Szkoła Podstawowa i Eucharystyczny Ruch Młodych, s. Małgorzata, ks. Kamil, ks. Andrzej.

9. W nocy z Wielkiej Soboty na Niedzielę Zmartwychwstania adoracja całą noc. Do adoracji Pana Jezusa podczas Triduum Paschalnego wszystkich serdecznie zapraszamy.

10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Procesja i Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6.00 rano. Następne Msze św. o godz. 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 chrzest dzieci.

Uczestników procesji prosimy o przygotowanie się do procesji rezurekcyjnej. Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków.

11. „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby remontowe naszego kościoła i na kwiaty do Grobu Pańskiego.

„Bóg zapłać” rodzinie Matczaków, która zamiast kupować wieńce i kwiaty na pogrzeb śp. Stanisława Matczak złożyła ofiarę na remont kościoła.

Msza św. za śp. Stanisława Matczak zostanie odprawiona 19 kwietnia 2017 r. o godz. 6.30.