NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
V Niedziela Wielkiego Postu

| dodał:

1. Dziś V-ta Niedziela Wielkiego Postu, pierwsza niedziela miesiąca, kolejna rocznica śmierci Ojca św. Jana Pawła II i rozpoczęcie Rekolekcji Wielkopostnych w naszej parafii, które będą trwały cały tydzień.

Rekolekcje poprowadzą dla dzieci i młodzieży: ks. Rafał Koptas i ks. Adam Micun, dla dorosłych ks. prof. Marian Strankowski, wicerektor AWSD.

Rekolekcje Wielkopostne wyjątkowo w tym roku rozpoczną się dziś wizytacją kanoniczną naszej parafii, którą przeprowadzi Jego Ekscelencja Ks. Bp Henryk Ciereszko według ogłoszonego w ubiegłą niedzielę programu.

W naszych modlitwach wypraszajmy Boże błogosławieństwo wizytującemu Ks. Biskupowi Henrykowi, księżom prowadzącym rekolekcje i wszystkim uczestniczącym w rekolekcjach.

Główną Mszą św. wizytacji będzie Msza św. o godz. 10.00 połączona z ingresem Ks. Biskupa do naszej świątyni. Po każdej Mszy św. z wyjątkiem Mszy św. o godz. 6.00 i 7.00 odbędą się spotkania grup parafialnych z Ks. Biskupem według ustalonego porządku. Opiekunowie grup poinformowali grupy o czasie i miejscu spotkania z Ks. Biskupem.

Dziś po południu Ks. Biskup odwiedzi wyznaczonych chorych w parafii i nawiedzi Zgromadzenia Sióstr Zakonnych pracujących w naszej parafii.

W poniedziałek 3 kwietnia, na drugi dzień wizytacji do południa Ks. Biskup spotka się z dziećmi, młodzieżą i nauczycielami naszych szkół, również według ustalonego programu.

Po południu Ks. Biskup odwiedzi Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski.

2. W tym tygodniu: przez cały tydzień będą trwały Rekolekcje Wielkopostne według następującego programu:

a) w poniedziałek, wtorek i środę ? Rekolekcje dla dzieci i młodzieży.

Przez te trzy dni:

dzieci ze szkół podstawowych ? zajęcia rekolekcyjne będą miały w kościele w godz. 8.00 ? 10.00 i będą podzielone na 2 grupy: I grupa ? klasy 0-III, II grupa ? klasy IV-VI,

młodzież z gimnazjum ? zajęcia rekolekcyjne w kościele w godz. 10.00 ? 11.30,

młodzież ze szkół średnich ? zajęcia rekolekcyjne w kościele w godz. 12.30 ? 13.30,

młodzież studiująca i pracująca ? rekolekcje w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00.

Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży w ramach programu rekolekcyjnego w poniedziałek.

W tym tygodniu w sobotę nie będzie Drogi Krzyżowej dla młodzieży, a dla dzieci Drogi Krzyżowej nie będzie w piątek.

b) we czwartek, piątek i sobotę ?Rekolekcje dla dorosłych. Msze św. z nauką rekolekcyjną będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.

We czwartek, piątek i sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 i o godz. 11.30, a w poniedziałek, wtorek i środę nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele w czasie rekolekcji po ostatniej Mszy św. przed południem do wieczornej Mszy św. We czwartek Nieszpory Eucharystyczne o godz. 17.30.

W piątek, po Mszy św. wieczornej, Droga Krzyżowa dla dorosłych.

W sobotę przed wieczorną Mszą św. Gorzkie Żale.

Zakończenie Rekolekcji w Niedzielę Palmową.

Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie, a także zamieszczony na parafialnej stronie internetowej.

Rekolekcje to szczególny czas naszego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego przez modlitwę, słuchanie Słowa Bożego i sakramentalną spowiedź. Kapłani będą spowiadać podczas wszystkich zajęć rekolekcyjnych. Dlatego serdecznie prosimy o przystąpienie do spowiedzi podczas Rekolekcji, gdy będzie więcej kapłanów.

Prosimy nie odkładać spowiedzi na Niedzielę Palmową i Wielki Tydzień.

c)w przyszłą niedzielę ? Niedziela Palmowa, Światowy Dzień Młodzieży i zakończenie Rekolekcji Wielkopostnych. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.

Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Caritas parafialną.

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową po wieczornej Mszy św. zostanie odprawiona Droga Krzyżowa ulicami Sokółki z naszego kościoła do kościoła Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Osiedlu Zielonym. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej w naszym kościele Mszą św. o godz. 18.00.

Do udziału w Drodze Krzyżowej serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Sokółki i okolic. Zabieramy ze sobą świece lub lampiony oraz śpiewniki.

3.W sobotę Spowiedź i Komunia św. Wielkanocna Chorych po domach. Tę posługę sakramentalną rozpoczniemy w sobotę od godz. 12.00. Dziś ostatni dzień zgłaszania chorych do Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej po domach.

4.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” Kółkom Różańcowym i osobom indywidualnym, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na kościół i na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5.Komunikaty:

a)Dziś w niedzielę 2 kwietnia ostatni dzień, kiedy w naszym kinie będzie grany film o bł. Karolinie Kózkównie pt. „Zerwany kłos”. Seans odbędzie się dziś o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do kina.