NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV Niedziela Wielkiego Postu

| dodał:

1. Dzisiejszą IV-tą Niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy po raz pierwszy w naszym kościele jako w Sanktuarium Najświętszego Sakramentu i dziękujemy Chrystusowi, że wybrał nasz kościół na miejsce szczególnej Jego obecności i rozdawnictwa łask.

Niech ta obecność Chrystusa i bogactwo Jego łask przenikają nasze życie, niech się umacnia nasza wiara i miłość. Niech na nowo zagości w naszych sercach pokój Chrystusowy i zapanuje zgoda. Niech św. Antoni i św. Jan Paweł II wielcy czciciele Eucharystii będą z nami i uczą nas kochać Chrystusa i ludzi.

Od dziś jeszcze bardziej będzie patrzył na nas świat. Jakie będzie nasze świadectwo wiary? Uczmy się świadczyć o Chrystusie od św. Jana Pawła II i św. Antoniego.

2. W tym tygodniu:

a) w sobotę pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.

b) w przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca i V-ta Niedziela Wielkiego Postu oraz rozpoczęcie Rekolekcji Wielkopostnych w naszej parafii. Rekolekcje będą trwały cały tydzień. W poniedziałek, wtorek i środę zajęcia rekolekcyjne będą miały dzieci i młodzież, we czwartek, piątek i sobotę zajęcia rekolekcyjne będą mieli dorośli. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie, zamieszczony na stronie internetowej parafii i zostanie podany w przyszłą niedzielę na ogłoszeniach.

Wyjątkowo w tym roku Rekolekcje Wielkopostne rozpocznie wizytacja kanoniczna w naszej parafii. Przeprowadzi ją Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Henryk Ciereszko. Rozpocznie Mszą św. o godz. 8.30 w niedzielę i będzie z nami przez 2 dni ? niedziela i poniedziałek.

Główna Mszą św. wizytacji będzie Msza św. o godz. 10.00 w niedzielę połączona z ingresem Ks. Bpa do naszej świątyni. Po każdej Mszy św. z wyjątkiem Mszy św. o godz. 6.00 i 7.00 odbędą się spotkania grup parafialnych z Ks. Biskupem według ustalonego porządku. Opiekunowie grup poinformują grupy o czasie i miejscu spotkania z Ks. Biskupem.

Po południu w niedzielę Ks. Biskup odwiedzi wyznaczonych chorych w parafii i nawiedzi Zgromadzenia Sióstr Zakonnych pracujących w naszej parafii.

c) w przyszły poniedziałek 3 kwietnia, na drugi dzień wizytacji do południa Ks. Biskup spotka się z dziećmi, młodzieżą i nauczycielami naszych szkół, również według ustalonego programu.

Po południu Ks. Biskup ma zamiar odwiedzić Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski oraz Straż Pożarną.

Módlmy się, aby wizytacja kanoniczna przyczyniła się do umocnienia naszej wiary i jedność, a przez posługę Ks. Biskupa Henryka spłynęło obfite Boże błogosławieństwo na całą naszą wspólnotę parafialną.

3. Przypominamy o zgłaszaniu chorych do Spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej po domach.

4. Trwają prace remontowe w kościele. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” Kółkom Różańcowym i osobom indywidualnym, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na kościół i na kwiaty do Grobu Pańskiego.

„Bóg zapłać” rodzinie Prokorym, która zamiast kupować kwiaty i wieńce na pogrzeb Pana Wiesława złożyła ofiarę na remont kościoła. Msza św. za śp. Wiesława Prokoryma zostanie odprawiona 29.03. (środa) o godz. 6.30.

5. Przypominamy, ze od dziś ze względu na zmianę czasu Msze św. wieczorne będą odprawione o godz. 18.00.

6. Komunikaty:

a) W tym tygodniu od piątku 31 marca do niedzieli 2 kwietnia w naszym kinie będzie grany film o bł. Karolinie Kózkównie pt. „Zerwany kłos”. Seanse będą odbywały się o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do kina.