NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
III Niedziela Wielkiego Postu

| dodał:

"Źródło wody życia..."

1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu oraz Dzień Imienin ks. Józefa Jaromy, ks. Józefa Chitruka, ks. dziekana seniora Józefa Kuczyńskiego. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Msza św. o godz. 16.00 zostanie odprawiona dziś z udziałem dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.

2.W tym tygodniu:

a) w poniedziałek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny przeniesiona z dzisiejszej niedzieli, patronalne święto mężczyzn. Msze św. na św. Józefa, czyli jutro będą odprawione według porządku dnia powszedniego. Dodatkowo zostanie odprawiona Msza św. o godz. 10.00.

b) w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. będą odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest obchodzona jako Dzień Świętości Życia, w którym dziękujemy Bogu za dar życia i przepraszamy za grzechy dzieciobójstwa. W tym dniu wiele osób w naszej Ojczyźnie podejmuje Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, aby w ten sposób uratować poczęte życie ludzkie w łonie matki od zabójstwa.

Serdecznie zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji. Są wyłożone w kościele specjalne druki Duchowej Adopcji, które wypełniamy i składamy przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Główne uroczystości Dnia Świętości Życia będą miały miejsce w sobotę 25 marca o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej.

c) w przyszłą niedzielę zmiana czasu z zimowego na letni. Dlatego od przyszłej niedzieli Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 18.00.

3. Przeżywając Wielki Post pamiętamy o naszych chorych i cierpiących pozostających w domach. Dla nich pragniemy zorganizować Spowiedź i Komunię Świętą Wielkanocną w sobotę (8 kwietnia) od godz. 12.00. Osoby do Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej po domach, prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej, podając dokładny adres zamieszkania chorego.

4. „Bóg zapłać” Kółkom Różańcowym i osobom indywidualnym, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na kościół i na kwiaty do Grobu Pańskiego. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na tacę na remont kościoła. Na remont kościoła w ubiegłą niedzielę zebrano kwotę 11.272 zł i 23?.