NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
II Niedziela Wielkiego Postu

| dodał:

"...i zaprowadził ich na górę wysoką, osobno..."

1. Przeżywamy II-gą Niedzielę Wielkiego Postu, niedzielę solidarności z Misjonarzami, zwaną Niedzielą „Ad Gentes”. Z tej racji dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na misje.

Natomiast dzisiejsza taca jest przeznaczona na remont wnętrza naszego kościoła. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W ubiegłym tygodniu posługę diakońską w naszej parafii rozpoczął diakon Marcin Sztrom. Serdecznie go witamy, otaczamy go naszą życzliwością i modlitwą, aby z pomocą Bożą gorliwie i radośnie pełnił tę posługę.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek IV-ta rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Apostolską. W naszych modlitwach wypraszajmy Ojcu Świętemu Franciszkowi obfitość Bożych łask w Jego posłudze Chrystusowemu Kościołowi.

b) w sobotę Dzień Imienin Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. Polecajmy Bogu w modlitwie Najdostojniejszego Solenizanta.

W sobotę w godz. 11.00-14.00 Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Domowy Kościół ze Mszą św. o godz. 12.00.

c) w przyszłą niedzielę Dzień Imienin naszego ks. Józefa Jaromy, ks. Józefa Chitruka, ks. prałata Józefa Kuczyńskiego, dziekana seniora. Msza św. w intencji solenizantów zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11.30. Dostojnym Solenizantom w modlitwie wypraszajmy Boże łaski.

Z racji III Niedzieli Wielkiego Postu Uroczystość św. Józefa została przeniesiona na poniedziałek 20-go marca.

3. Od dziś przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. Zachęcamy do modlitwy o uratowanie Szkoły im. Jana Pawła II w Sokółce.

5. W zakrystii i przed kościołem do nabycia czasopismo „Drogi Miłosierdzia”.

6. W czwartek Msza św. za Ojczyznę o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

7. W tym tygodniu w szkołach naszej parafii będą rozdawane skarbonki Jałmużny Wielkopostnej. Składając ofiarę do skarbonki dzielimy się swoimi darami z ludźmi potrzebującymi ucząc się wyrzeczenia. Dziś też można nabyć skarbonki Jałmużny Wielkopostnej w kościele i rodzinnie włączyć się w akcję pomocy bliźnim.