NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
I Niedziela Wielkiego Postu

| dodał:

"Duch wyprowadził Jezusa na pustynię..."

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca i I Niedziela Wielkiego Postu. Po sumie w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu, Gorzkie Żale.

Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Kurię Metropolitalną Białostocką.

Dziś Mszą św. o godz. 12.00 w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sokółce rozpoczęcie Kursu Przedmałżeńskiego.

2. Intencje modlitewne dla Kółek Różańcowych na marzec:

„Za prześladowanych chrześcijan, aby doświadczali wsparcia całego Kościoła poprzez modlitwę i pomoc materialną. O Boże błogosławieństwo na przeżywanie Wielkiego Postu i zbliżające się Rekolekcje Wielkopostne”.

3. W tym tygodniu:

a) we środę Międzynarodowy Dzień Kobiet. Złóżmy w tym dniu wszystkim kobietom dar naszej modlitwy i życzliwości.

b) w piątek wspomnienie 40-stu Męczenników z Sebasty, dzień modlitwy za wszystkich mężczyzn, o dar wiary, męstwa i miłości dla nich.

c) w sobotę Imieniny Ks. Kanonika Konstantego. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

d) w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na remont wnętrza kościoła.

Przyszła niedziela, II Niedziela Wielkiego Postu, będzie też przeżywana jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedziela „Ad Gentes”. Z tej racji w przyszłą niedzielę odbędzie się przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Misje.

4. Za pozwoleniem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków będą wycięte stare drzewa przy kościele, jako zagrażające ludziom i kościołowi z racji na ich wiek i kruchość. Po usunięciu starych drzew na ich miejsce będą posadzone młode drzewa zgodnie z zaleceniem konserwatora i wymogami miejsca.

5. Ofiarodawcom, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary a remont kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”.