NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
VIII Niedziela Zwykła

| dodał:

"Nie możecie służyć Bogu i mamonie..."

1. Dziś ostatnia niedziela karnawału. Podczas Mszy św. o godz. 13.00 w dzisiejszą niedzielę wyświęcenie kandydatów na ministrantów. Na tę uroczystość zapraszamy ministrantów i ich rodziców.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 50-ty Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Ku trzeźwości Narodu”. Osobistą abstynencję, modlitwą o trzeźwość, dobrowolnym wyrzeczeniem włączmy się w przeżywanie tego Tygodnia.

Tegoroczny Tydzień Trzeźwości zapowiada organizowany w tym roku we wrześniu Narodowy Kongres Trzeźwości.

2. W tym tygodniu: oczywiście przeżywamy Tydzień Trzeźwości. W sposób szczególny o trzeźwość narodu będziemy się modlić na nabożeństwach i Mszach św. wieczornych na które wszystkich serdecznie zapraszamy.

a) w środę 1 marca Popielec i rozpoczęcie Wielkiego Postu czasu rozważania Męki Pańskiej, doświadczania Bożego Miłosierdzia i naszej wewnętrznej odnowy.

Msze św. na Popielec będą odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00 (dla dzieci) i 17.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie popiołu i posypanie głów popiołem na znak naszej pokuty i poprawy.

We Środę Popielcową obowiązuje ścisły post.

Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają dni modlitwy o ducha pokuty. Pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu będą Nabożeństwa Wielkopostne oraz Rekolekcje Parafialne.

Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale będą odprawiane według następującego porządku:

DROGA KRZYŻOWA:

dorośli  w każdy piątek po wieczornej Mszy św.

młodzież  w każdą sobotę po wieczornej Mszy św.

dzieci  w każdy piątek o godz. 16.15

GORZKIE ŻALE:

dorośli  w każdą niedzielę po Sumie i wieczornej Mszy św.

dorośli i dzieci  w każdą środę o godz. 16.30

Przez okres Wielkiego Postu Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy będzie odprawiana we środy po wieczornej Mszy św.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. Zachęcamy do odprawiania Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali we wsiach i w rodzinach.

Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w tygodniu od V Niedzieli Wielkiego Postu do Niedzieli Palmowej.

Za udział w Nabożeństwach Wielkopostnych i Rekolekcjach można uzyskać odpust zupełny.

W tym roku w V-tą Niedzielę Wielkiego Postu rozpocznie się wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Henryk Ciereszko, będąc także uczestnikiem naszych Rekolekcji Wielkopostnych.

W Środę Popielcową przypada Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych. W ich intencji będziemy się modlić w środę podczas Mszy św. o godz. 17.00. Po tej wieczornej Mszy św. „Przystanek Historia” w kawiarni „Lira” w Sokółce poświęcony Żołnierzom Wyklętym, a następnie IV-ty Marsz Pamięci o ofiarach reżimu komunistycznego ulicami Sokółki z kawiarni „Lira” pod dawny budynek Powiatowej Komendy Milicji na ul. Dąbrowskiego.

b) w czwartek pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, zakończony Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30.

c) w piątek pierwszy piątek miesiąca. Po wieczornej Mszy św. i Nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa Droga Krzyżowa dla dorosłych.

d) w sobotę Uroczystość św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej, oraz pierwsza sobota miesiąca. Msze św. będą odprawione według porządku dnia powszedniego. Dodatkowo zostanie odprawiona Msza św. o godz. 10.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00.

Po wieczornej Mszy św. i Drodze Krzyżowej dla młodzieży, adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim.

e) w przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu ? Gorzkie Żale. Taca będzie przeznaczona na Kurię Metropolitalną Białostocką.

W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 12.00 w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sokółce rozpoczęcie Kursu Przedmałżeńskiego. Zapisy na kurs na spotkaniu rozpoczynającym ten kurs.

3. „Bóg zapłać” ofiarodawcom za ofiary złożone na potrzeby remontowe naszego kościoła w ubiegłym tygodniu.