NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
VI Niedziela Zwykła

| dodał:

1. W dzisiejszą niedzielę zakończenie rekolekcji halowych Mszą św. o godz. 14.30 w naszym kościele pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego Metropolity Białostockiego.

Dziś ofiary składane na tacę będą przeznaczone na remont wnętrza naszego kościoła. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. W tym tygodniu:

a) we wtorek Święto św. Cyryla Mnicha i Metodego Biskupa, Patronów Europy.

b) w środę wspomnienie bł. Księdza Michała Sopoćko, Apostoła Miłosierdzia Bożego.

Uroczysta Msza św. ku czci bł. Ks. Michała Sopoćki będzie sprawowana w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku w środę, 15 lutego br., o godz. 18.00 pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego. Tego samego dnia o godz. 10.00 Msza św. ku czci Błogosławionego będzie sprawowana równieżw Kaplicy Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Białymstoku przy ul. Poleskiej. Tej Mszy św. przewodniczyć będzie Biskup Henryk Ciereszko.

c) w czwartek dzień modlitwy za Ojczyznę. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w czwartek o godz. 17.00 na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.

d) w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci i rodziców przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne w Białymstoku (o czym słyszeliśmy z Odezwy Ks. Rektora AWSD).

3. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie. Towarzyszyła nam w tych dniach kolędy atmosfera wiary i troski o Kościół, Ojczyznę oraz nasze sprawy lokalne.Mimo zmieniających się czasów i władz lokalnych oraz krajowych problemy życiowe w naszej wspólnocie pozostają te same, czasami nabierają na sile, co wcale nie ułatwia życia. Trzeba te problemy z Bożą pomocą pokonywać i uzdrawiać to nasze życie parafialne i społeczne mocą Chrystusa w szczególny sposób obecnego z nami w Eucharystii oraz Jego Ewangelią.

Na fundamencie wiary, tradycji Kościoła, patriotyzmu, troski o Kościół, rodzinę i Ojczyznę trzeba budować jedność wśród naszych polityków i władz naszego miasta i powiatu. Tworzyć nowe miejsca pracy dla młodych sokólszczan, usuwać zagrożenia płynące z nadużywania alkoholu, zażywania narkotyków i nieodpowiedniego korzystania z Internetu. Dbać o zdrowe środowisko naturalne. Trzeba przenikać nasze życie społeczne duchem prawdziwej historii i bohaterstwa oraz wiary naszych poprzednich pokoleń. Trzeba być w Komunii z Bogiem, by żyć w sakramentalnej wspólnocie małżeńskiej, by szanować dzień święty i miejsca święte oraz dobrem i miłością ubogacać nasze życie parafialne w duchu Bożego Miłosierdzia. Niepokoi wzrastająca liczba związków niesakramentalnych oraz osłabiające więzy rodzinne ? wyjazdy za granicę.

Dziękujemy jeszcze raz Bogu i Wam Siostry i Bracia za tegoroczne kolędowanie i za wszelkie dobro, które stało się udziałem nas wszystkich.

Na potrzeby kościoła złożyliście na tegorocznej kolędzie ofiary w kwocie 169.520 zł. „Bóg zapłać” za te wszystkie ofiary oraz za ofiary złożone na kościół na konto parafialne oraz za ofiary dla księży. Niech Matka Boża Sokólska i św. Antoni wypraszają obfitość Bożych łask dla nas wszystkich i umacniają to, co jest w nas dobre.

W tym roku planujemy przede wszystkim dalej prowadzić prace konserwatorskie wewnątrz kościoła, aby w możliwie jak najkrótszym czasie zakończyć to dzieło. Planujemy zakończyć wymianę instalacji elektrycznej w kościele. Zakończyć remont starej plebanii murowanej oraz zbudować ołtarz polowy.

Te wszystkie nasze plany, przeżywanie 100-lecia Objawień Fatimskich, Uroczystości Eucharystyczne, naszych parafian i pielgrzymów, zawierzamy jeszcze raz Jezusowi Chrystusowi obecnemu z nami, Matce Najświętszej i naszym modlitwom. Niech Bóg wszystkim błogosławi.

4. Komunikaty:

a) Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą do wszystkich parafian o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas lub na plakacie.