NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
V Niedziela Zwykła

| dodał:

"Jeżeli sól utraci swój smak..."

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna w kościele. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00, 11.30, 17.00 poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty.

Ofiary składane na tacę w dzisiejszą niedzielę będą przeznaczone na Fundusz Remontowo-Budowlany Archidiecezji Białostockiej.

2. Intencje modlitewne dla Kółek Różańcowych na luty:

a) ogólna za wszystkich ludzi cierpiących, szczególnie za ubogich, uchodźców i społecznie wykluczonych, aby w naszych wspólnotach znaleźli przyjęcie i pocieszenie.

3. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, Męczenników.

b) we wtorek 14-sta rocznica śmierci Księdza Dziekana Tadeusza Kalinowskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

c) w piątek wspomnienie św. Scholastyki, Dziewicy.

d) w sobotę  wspomnienie NMP z Lourdes i 24-ty Światowy Dzień Chorego. Naszą modlitwą otoczmy ludzi chorych i pracowników Służby Zdrowia.

Z okazji Światowego Dnia Chorego we czwartek w kaplicy sokólskiego szpitala o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych i całej Służby Zdrowia w Sokółce, połączona z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

e) w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby remontowe naszego kościoła.

4. W zakrystii i przed kościołem do nabycia czasopismo „Drogi Miłosierdzia”.

5. W dniach 10-12 lutego na hali sportowej przy Zespole Szkół w Sokółce odbędą się rekolekcje halowe, które poprowadzi o. pallotyn ks. Krzysztof Kralka. Głównym tematem rekolekcji będzie modlitwa. Rekolekcje rozpoczną się w piątek rejestracją od godz. 17.00 na hali sportowej. W trakcie rekolekcji w sobotę w kościele o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. z modlitwą o uzdrowienie, a rekolekcje zakończą się w niedziele Mszą św. o godz. 14.30. Są jeszcze wolne miejsca i można zapisać się na rekolekcje na stronie internetowej: www.rekolekcje.bialystok.pl lub w zakrystii.

6. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy kolędę. Refleksjami z kolędy podzielimy się w przyszłą niedzielę.