NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV Niedziela Zwykła

| dodał:

Święci, którzy szli drogą 8 błogosławieństw...

1. Dziś ostatnia niedziela stycznia.

2. W tym tygodniu:

a) we wtorek wspomnienie św. Jana Bosko.

b) we czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Boskiej Gromnicznej, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dzień szczególnej modlitwy w intencji sióstr zakonnych i zakonników oraz 38 rocznica prekonizacji, to znaczy mianowania przez Stolicę Apostolską Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Biskupem Białostockim.

Z tej racji we czwartek Mszę św. o godz. 17.00 odprawi u nas Ks. Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki. Będzie się modlił w intencji sióstr zakonnych pracujących w naszej parafii i w intencji własnej.

Tego dnia Msze św. będą odprawiane w naszym kościele według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.00.

Podczas każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Gromnice można nabywać w zakrystii.

Taca ze Święta Matki Bożej Gromnicznej będzie przeznaczona na zakony klauzurowe.

Tradycyjnie na Gromniczną pożegnanie żłóbka. Żłóbek i dekoracje świąteczne kościoła rozbieramy w piątek po porannych Mszach Świętych. Do pomocy prosimy służbę kościelną i Bractwo św. Antoniego.

W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne zakończony Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30.

c) w piątek pierwszy piątek miesiąca oraz wspomnienie św. Błażeja, Biskupa i Męczennika ? patrona cierpiących na choroby gardła i dróg oddechowych. Poświęcenie świec ku czci św. Błażeja i błogosławieństwo św. Błażeja po każdej Mszy św.

d) w sobotę pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele zakończona Apelem Jasnogórskim.

e) w przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Po Sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna w kościele.

Chociaż z racji niedzieli nie ma wspomnienia św. Agaty to w przyszłą niedzielę poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty po Mszy św. o godz. 10.00, 11.30 i 17.00.

Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Fundusz Remontowo-Budowlany Archidiecezji Białostockiej.