NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
II Niedziela Zwykła

| dodał:

Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata...

1. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek o godz. 17.00 Msza św. za Ojczyznę. Do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny wszystkich serdecznie zapraszamy.

b) we wtorek wspomnienie św. Antoniego Opata, oraz 20-sty Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce. Celem tego dnia jest kształtowanie u wiernych świadomości wzajemnej więzi chrześcijan i żydów.

c) we środę rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się 25 stycznia w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Hasło Tygodnia: „Pojednanie  miłość Chrystusa przynagla nas”.

Do wspólnej modlitwy o jedność chrześcijan zapraszamy do naszego kościoła braci prawosławnych, katolików i innych wyznań na wieczorną Mszę św. o godz. 17.00. Polecamy także indywidualną i rodzinną modlitwę w tej intencji.

d) we czwartek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, Biskupa oraz dzień imienin Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Henryka Ciereszki, o którym pamiętajmy w naszych modlitwach wypraszając dla Niego obfitość Bożych łask w biskupim posługiwaniu.

e) w sobotę wspomnienie św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy.

2. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu i w niedzielę na tacę złożyli ofiarę na remont kościoła. Na tacę zebrano kwotę 7.347 zł i 1$. Za ogrzewanie w grudniu zapłaciliśmy 10.331,95 zł.

3. W związku ze zbliżającym się Świętem Matki Bożej Gromnicznej w zakrystii można nabywać świece gromnice.

4. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy wycinkę drzew na cmentarzu grzebalnym. Przy pomocy rady parafialnej na zasadzie konkursu ofert zgłaszających się firm trudniących się wycinką drzew wybrano firmę pana Wiesława Ciercińskiego. Koszt wycięcia 49 wyznaczonych przez konserwatora drzew na cmentarzu ustalono na kwotę 35.000 zł.Oczywiście koszta będzie musiała pokryć parafia. Będziemy wdzięczni, jeśli w tej sprawie wesprą nas ludzie dobrej woli.

Po uporządkowaniu drzew na cmentarzu planujemy dalsze prace porządkowe na cmentarzu i wokół cmentarza. Konieczne jest opanowanie nadmiernej ilości gromadzących się śmieci na cmentarzu z powodu ogromnej ilości kupowanych wieńców, kwiatów i zniczy. To od uczestników pogrzebów i nawiedzających cmentarz ? krewnych i przyjaciół, zależy ile będzie tych śmieci. Apelujemy do waszych sumień ? drodzy Siostry i Bracia ? ograniczajcie zakupy tych dekoracji grobów, które zamieniają się śmieci, których wywóz strasznie wiele kosztuje parafię. O wiele więcej zmarłym pomoże wasza modlitwa. Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w tej sprawie zważywszy, ze prowadzimy w kościele prace remontowe.

Istnieje także potrzeba powołania zarządcy całego naszego cmentarza, który byłby odpowiedzialny za porządek i dyscyplinę na cmentarzu. W tej kwestii są prowadzone rozmowy z radą parafialną. Również liczymy na wasze propozycje i rady.

Nasz cmentarz grzebalny wymaga wielu jeszcze prac prowadzących do osiągnięcia właściwego wyglądu: jak potrzeba ogrodzenia całej posesji cmentarnej, uporządkowanie cieków wodnych, ułożenie alejek i wiele innych spraw. Potrzeba nam wszystkim wielkiej odpowiedzialności za cmentarz.

Apel parafianki:

Jest mi przykro, że miejsce na którym spoczywają nasi bliscy jest tak zaniedbane. Potrafimy kupić znicze, postawić marmurowe pomniki, a nie umiemy posprzątać i utrzymać porządku. Nie chciałabym, żeby to był tylko głos w jałowej dyskusji. Mam konkretną propozycję i apel. Zbierzmy się razem i posprzątajmy cmentarz - czekam tu na hasło od księdza zarządzającego cmentarzem. Zamiast kolejnych drogich zniczy i kolejnych wiązanek kwiatów kupmy gumowe rękawice i jednorazowe worki - zróbmy porządek! Jak za dawnych PRL-owskich czasów. Wiem, że wielu powie ? syzyfowa praca ? za chwilę znowu będzie to samo. Ok, to znowu posprzątamy i może w końcu nie będziemy się musieli wstydzić za siebie. Przyłączam się do apelu księży, by nie kupować tylu zniczy i kwiatów. To naprawdę dla naszych zmarłych nie jest potrzebne. Z pewnością bardziej się ucieszą widząc jak porządkujemy ich miejsce spoczynku. Pomyślmy, że my też tam będziemy wkrótce leżeć i warto o to miejsce zadbać. Wierzę, że potrafimy to zrobić.

5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za życzliwość, gościnność i wszelkie dobro wyświadczone Kościołowi i kapłanom podczas kolędy w ubiegłym tygodniu.

6. Porządek Kolędy w tym tygodniu:

16.01 (Poniedziałek) od 16.00 ? Blok Pocztowa 4, Blok Ściegiennego20, ul. Białostocka, od godz. 18.00 ul. Krótka,

17.01 (wtorek) od 16.00 ? ul. Lelewela, 1 Maja, Monte Casino, Wojska Polskiego domy prywatne, Bloki Wojska Polskiego: 6 i 7,

18.01 (środa) od 16.00 ? Bloki Grodzieńska 22, 24, 26, 30,

19.01 (czwartek) od 16.00 ? Blok Grodzieńska 28, ul. Kołłątaja domy prywatne, Bloki Kołłątaja: 38, 40, 42,

20.01 (piątek) od 16.00 ? Bloki Kołłątaja 2, 4, 17, 19, 23, ul. Kolejowa domy prywatne, od godz. 18.00 Blok Wyszyńskiego 3,

21.01 (sobota) od 9.00 ? Kraśniany, Malawicze i Karcze,

Początek kolędy od poniedziałku do piątku od godz. 16.00, a w sobotę od godz. 9.00. Prosimy o przybycie po księży na kolędę.