NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

| dodał:

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1. Dziś Nowy Rok 2017, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, wspomnienie nadania Najświętszego Imienia Jezus, dzień modlitwy o pokój oraz pierwsza niedziela miesiąca.

Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.00 rano.

Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna w kościele. Po sumie i procesji opłatek z Bractwem św. Antoniego w Sali na starej plebanii.

Dziś za udział w publicznym odmówieniu lub odśpiewaniu hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” na Nowy Rok można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Intencje modlitewne dla Kółek Różańcowych na miesiąc styczeń:

a) ogólna i misyjna za wszystkich chrześcijan, aby wierni nauczaniu Pana, poprzez modlitwę i miłosierdzie, dążyli do przywrócenia pełnej jedności i wspólnie przeciwstawiali się współczesnym problemom ludzkości, oraz o błogosławieństwo Boże na Nowy Rok 2017.

3. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła.

b) w czwartek pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne zakończony Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30.

c) w piątek pierwszy piątek miesiąca, Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Święto Trzech Króli oraz Misyjny Dzień Dzieci. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy. Poświęconą kredą wypisujemy pierwsze litery imion Trzech Mędrów na drzwiach naszych domów na znak naszego publicznego przyznania się do Chrystusa.

Msza św. o godz. 10.00 na Trzech Króli zostanie odprawiona w intencji Sybiraków i ich rodzin. Po tej Mszy św. opłatek Sybiraków na nowej plebanii. Taca z Trzech Króli zostanie przeznaczona na Misje.

W tym roku w Święto Trzech Króli po raz drugi w Sokółce, ulicami miasta wyruszy Orszak Trzech Króli. Jest to przedsięwzięcie przygotowane przez Sokólski Ośrodek Kultury pod patronatem Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej oraz przy współpracy z Parafią św. Antoniego w Sokółce i sokólskimi szkołami.

Ideą przewodnią scenariusza Orszaku Trzech Króli jest edukacyjne przedstawienie Prawdy o Objawieniu Pańskim w formie jasełek wiernych przekazowi ewangelicznemu. Orszak Trzech Króli jest przedstawieniem ulicznym, podczas którego na każdej stacji odgrywana jest scena opowiadająca o narodzeniu Chrystusa, po których Orszak idzie ulicami śpiewając kolędy.

Orszak wyruszy w Święto Trzech Króli o godz. 11.30 sprzed kina „Sokół” i przejdzie ulicami: Piłsudskiego, Wróblewskiego, Mickiewicza do kościoła św. Antoniego zatrzymując się na Placu przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego oraz na parkingu kościelnym w celu przedstawienia scen opowiadających o Narodzinach Jezusa. Będą one przygotowane przez uczniów sokólskich szkół gimnazjalnych i średnich.

Finałem Orszaku będzie Msza św. o godz. 13.00 w naszym kościele św. Antoniego. Każdy uczestnik Orszaku otrzyma koronę, śpiewnik oraz naklejkę.

Zachęcamy też dzieci, aby wzięły udział w Orszaku w przebraniach aniołków i pastuszków wraz z rodzicami. Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli wszystkich mieszkańców Sokółki i okolic oraz gości.

Z racji Uroczystości Trzech Króli w piątek nie ma postu. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o godz. 7.00 i 17.00.

d) w sobotę pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00.

e) w przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. W tym dniu dziękujemy Bogu za łaskę własnego chrztu i przypominamy obowiązki wynikające z przyjęcia tego Sakramentu.

Podczas Mszy św. o godz. 17.00 w przyszłą niedzielę wystąpi chór akademicki z Białegostoku pod dyrekcją Pana prof. Edwarda Kulikowskiego. Po Mszy św. ten chór wykona koncert kolęd, na który wszystkich serdecznie zapraszamy. Ten śpiew będzie także adoracją Pana Jezusa w żłóbku.

4. W związku ze zbliżającym się Świętem Matki Bożej Gromnicznej w zakrystii można będzie nabywać świece gromnice.

5.Zakończył się rok 2016. W tym roku:

ochrzciliśmy 108 dzieci,

pogrzebaliśmy  134 osoby,

pobłogosławiliśmy  50 małżeństw,

wydaliśmy  ponad 300 000 Komunii Świętych.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za życzliwość, gościnność i złożone ofiary podczas kolędy w ubiegłym tygodniu.

7. Kolęda w tym tygodniu:

2.01. (poniedziałek)  bloki: Sikorskiego: 12 i 14, Piłsudskiego 9, 9 A, 11, 13, blok Sikorskiego 6 (od 18.00).

3.01. (wtorek)  bloki Sikorskiego: 8, 10, 25, Sikorskiego domy prywatne, Wróblewskiego domy prywatne.

4.01 (środa)  ul. Plac Kościuszki, Barlickiego, Kilińskiego, ul. Piłsudskiego domy prywatne, ul. Ściegiennego domy prywatne, bloki Ściegiennego: 18 i 22.

7.01 (sobota od 14.00)  bloki Osiedle Centrum: 4, 5, 6, 8

Początek kolędy od godz. 16.00. Prosimy o przybycie po księży.