NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Boże Narodzenie

| dodał:

Boże Narodzenie

1. Dziś Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. będą odprawione o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 17.00.

2. Jutro (w poniedziałek) Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia ? Święto św. Szczepana, Męczennika. Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego. Po sumie poświęcenie owsa. Taca będzie przeznaczona na KUL i Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku.

3. W tym tygodniu:

Przeżywamy Oktawę Bożego Narodzeni, czyli święte dni i święte wieczory. W tych dniach Oktawy Bożego Narodzenia zachęcamy do udziału we Mszach św. i do śpiewania kolęd w rodzinnym gronie.

a) we wtorek Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. o godz. 7.00 i 17.00 poświęcenie wina ku czci św. Jana Apostoła.

b) w środę Święto Świętych Młodzianków, Męczenników ? dzień dziękczynienia za dar życia oraz przebłaganie za zabójstwa dzieci nienarodzonych.

c) w piątek Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. będą odprawione według porządku dnia powszedniego. Dodatkowo zostanie odprawiona w piątek Msza św. o godz. 10.00.

d) w sobotę Sylwester i Zakończenie Roku Kalendarzowego 2016. Nabożeństwo dziękczynne za łaski minionego roku i przebłagalne za popełnione grzechy po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00.

O północy na Sylwestra Msza św. rozpoczynająca Nowy Rok 2017. Z Maryją i Jezusem pragniemy rozpocząć ten Nowy Rok. Dlatego serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św. o północy młodzież i dorosłych.

e) w przyszłą niedzielę 1 stycznia 2017 Nowy Rok Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, wspomnienie nadania Najświętszego Imienia Jezus, dzień modlitwy o pokój oraz pierwsza niedziela miesiąca.

Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.00 rano.

Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna w kościele. Za udział w publicznym odmówieniu lub odśpiewaniu hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” na Nowy Rok można uzyskać odpust zupełny.

4. W środę 28 grudnia rozpoczniemy kolędę czyli odwiedziny duszpasterskie. Niech to będzie czas spotkania rodziny ze swoim kapłanem na wspólnej modlitwie i rozmowie ubogaconej Bożym Błogosławieństwem.

Na kolędę w mieszkaniu przygotowujemy stół przykryty białym obrusem, na nim krzyż, dwie świece, woda święcona, kropidło, Pismo Święte. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty do religii.

Przy kolędzie wierni tradycyjnie składają ofiary na potrzeby kościoła, dzięki którym utrzymuje się kościół, prowadzi inwestycje oraz organizuje liturgię.

Dzięki waszym ofiarom prowadzimy remont-konserwację wnętrza kościoła, którego kosztorys opiewa na sumę 1.320.774 zł. Za prowadzone prace konserwatorskie w kościele zapłaciliśmy już 400.010 zł, za urządzenie i montaż instalacji wentylacyjno-rekuperacyjnej jesteśmy w trakcie realizowania kosztorysu. Wynikającego z umowy na sumę 310.428,56 zł. Za prace remontowe prowadzone na starej plebanii murowanej w tym roku wydaliśmy 45.435 zł.

Oprócz tych wydatków mamy stałe wydatki związane z wywozem śmieci z cmentarza grzebalnego, ogrzewaniem, wodą, elektrycznością, organizacją życia duszpasterskiego i liturgicznego. Łatwo nie jest. W tym roku pragniemy zakończyć prace konserwatorskie we wnętrzu kościoła i to będzie główny nasz wysiłek.

Przygotowujemy się też do budowy ołtarza polowego. W dalszych planach jest także budowa Domu Pielgrzyma. Wszystkiego na raz nie zrobimy. W miarę pozyskiwania środków finansowych będziemy kontynuować zaplanowane prace. Rozpoczniemy porządkowanie cmentarza grzebalnego.

Te nasze plany i zamiary polecamy Waszym modlitwom i Waszemu wsparciu finansowemu licząc na zrozumienie.

Wiedząc, że dla wielu żyje się trudno, zwyczajem lat ubiegłych nie wyznaczamy wysokości składek na kościół. Składamy taką ofiarę, na jaką stać rodzinę. Składając ofiarę na kościół przy Kolędzie, należy ją określić, by kapłan wpisał jej wartość do kartoteki parafialnej. Za wszelkie ofiary złożone na kościół przy Kolędzie już dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

5. Kolęda w tym tygodniu:

28.12. (środa) ? ul. Witosa, Kłopotowskiego, Akacjowa.

29.12. (czwartek) ? ul. Mickiewicza, Matejki, Polna, Kasztanowa.

30.12. (piątek) ? ul. Klonowa, Lipowa, Kopernika, Letnia (od godz. 18.00), bloki Sikorskiego 16, 18.

Początek kolędy od godz. 16.00. Prosimy o przybycie po księży.