NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV Niedziela Adwentu

| dodał:

IV Niedziela Adwentu

1. Dziś IV Niedziela Adwentu i zakończenie Rekolekcji Adwentowych.

Są jeszcze do nabycia świece Caritas na stół wigilijny.

2. W tym tygodniu:

a) w piątek podczas Mszy św. o godz. 17.00 zostanie wniesione do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju. Po Mszy św. przy Krzyżu zostanie ono przekazane mieszkańcom Sokółki. Serdecznie zapraszamy.

b) w sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. z rana w Wigilię będą odprawione jak w każdy dzień powszedni, natomiast Msza św. popołudniowa będzie odprawiona o godz. 15.00. Po tej Mszy św. dzielenie się opłatkiem z wiernymi w kościele.

Wigilię przeżyjmy w duchu wiary i w duchu naszej polskiej, katolickiej tradycji, wypełniając rodzinne spotkanie przy wigilijnym stole wspólną modlitwą, czytaniem Pisma Świętego i dzieleniem się opłatkiem. W Wigilię tradycyjnie zachowujemy post.

c) z soboty na niedzielę o północy Pasterka, na którą zapraszamy całą naszą wspólnotę parafialną. Za przykładem betlejemskich pasterzy z wiarą i miłością w sercu przyjdźmy do swego kościoła na spotkanie z Chrystusem. Przyjmijmy Go do naszych serc w Komunii Świętej i radujmy się Jego obecnością. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia naszej Archidiecezji. Pasterkę poprzedzi śpiew kolęd od godz. 23.30. Zapraszamy do śpiewu kolęd.

d) w przyszłą niedzielę Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. będą odprawione o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 17.00. Z racji Pasterki na Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 6.00 i 7.00.

e) w przyszły poniedziałek Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia ? Święto św. Szczepana, Męczennika. Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego. Po sumie poświęcenie owsa. Taca będzie przeznaczona na KUL i Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku.

3.Ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na potrzeby remontowe i porządkowe naszego kościoła w ubiegłą niedzielę i w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Na tacę zebraliśmy 10.228,70 zł.

4.We środę 28 grudnia rozpoczniemy kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie o czym poinformujemy w przyszłą niedzielę